Aç Hissettiren Yiyecekler

aç hissettiren besinler, aç hissettiren yiyecekler neler

Bazı yiyecekler vardır ki daha tok hissetmenizi sağlayacağına daha aç hissetmenizi sağlar daha doğrusu daha çabuk acıktırır. İşte bu yiyecekleri inceleyelim.

  • Bunların arasında ilk sırada patates kızartması geliyor. Hamburger, pizza, döner her yemeğin yanına yakıştırdığımız patates kızartması içerisinde bulunan trans yağ ve tuz sebebiyle daha çabuk acıkmanıza yol açar. Çünkü trans yağ ve tuz tok hissetmenizi sağlayan hormonlara zarar vermektedir. Bu sebeple patates kızartmasını ketçapla tüketmenin bu durumun önüne bir tık geçtiğini söyleyebiliriz.aç hissettiren besinler, aç hissettiren yiyecekler neler
  • Meyve suları da ciddi şekilde açlık hissi yaratır. Çünkü meyve suları içinde fazla şeker bulunmaktadır. Bu sebeple de açlığı tetiklemektedir. Bu sebeple meyve suyu tüketmek yerine soğuk ya da ılık bir suya 2 dilim meyve atmak hem benzer tadı verecek hem de açlık hissi oluşturmayacaktır.
  • Süt ve süt ürünleri insanı hem tok tutar hem de oldukça sağlıdır. Fakat birçok kişi de az yağlı yoğurt tercih etmektedir. Az yağlı yoğurtta tat bozulmasının önüne geçilmesi açısından şeker ilavesinde bulunulur. Bu da açlık hissini pekiştirir. Az yağlı yoğurt yerine bu sebeple süzme yoğurt ya da doğal yoğurtlar tercih edilebilir.
  • Sadece yumurta beyazını tüketmek ya da yumurta beyazından omlet yapmak da insanı acıktıran bir detaydır. Çünkü yumurtanın asıl proteini beyazında bulunmaktadır. Eğer kişiler yumurta beyazını tüketirse bu besleyici bir öğün olmayacak ve aç hissettirecektir.
  • Birçok kişi sakız çiğneyerek açlığın önüne geçtiğini düşünür. Fakat durum tam tersidir çünkü sakız çiğnediğiniz vakit ciddi şekilde aç hissettirir. Sakız çiğnemek yerine çiğ badem, fındık tüketmek daha faydalı olacaktır.
  • Elma tüketmek de birçok kişiye göre insanı tok tutan bir detaydır. Bu bir nebze doğru olsa da sırf tek başına elma tüketmek oldukça acıktıracak bir durumdur. Elmayı tarçınla beraber tüketmek ya da salatayla beraber tüketmek ise tok tutmaya yardımcı olur.
  • Simit de tek başına acıktıran bir yiyecektir. Çünkü sindirimi oldukça kolaydır. Bu sebeple simidin yanına peynir, yumurta gibi besinler tüketmeniz daha doğru olacaktır.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*