Akıllı Telefonlar Neden Akıllı?

akıllı telefon kullanımı, akıllı telefon neden kullanılır, akıllı telefonların faydaları

Akıllı telefonlar hayatımıza akıllarıyla gelir ve tabiri caizse kafamızı uçurur. Onsuz yapamazdık, bırakamazdık. Haksız değiliz elbette… Takvim, kol saati, navigasyon, sözlük, fener, mp3 çalar, kamera, çalar saat, kitap… Ne ararsak buluyoruz. Peki telefonlarınıza hiç bu açıdan baktınız mı?akıllı telefon kullanımı, akıllı telefon neden kullanılır, akıllı telefonların faydaları

Hiçbir şeyi önemsemiyoruz, her şeyi biliyoruz.

Fırlatırım; Dandanakan Savaşı’nın tarihini unuttuk mu, ellerimiz istemeden telefonumuza uzanıyor ve kendimizi neyin yoracağını düşünüyoruz. Ceplerimizde taşıdığımız her şeyi bilen Google’ı içerir. Ona soruyoruz ve bilgiyi hatırlıyor ya da öğreniyoruz.

Kireçlenmeye iyi gelir.

Nasıl iyi olmaz? Parmaklarımızın sürekli aktif olması, Google’a aklımıza gelen her şeyi sormaktan, yüz yüze konuşmadığımız geveze sohbetler yapmaktan, bazen klavyeci çocuk olmanın sağlık sektörüne çok az yardımcı olduğunu düşünüyorum.

Yeni bir endüstri sağlar; hacklemek …

Sağlık sektörüne fayda sağladığını söyleyerek insanlığa zararlı yeni bir iş (?) Yarattı. İstenmeyen bir durum olmasına rağmen bazıları bu şekilde köşeyi döndüler.

İş gücünü azaltır.

Akıllı telefonlar cebimizdeyken, kredi kartı ekstrelerimizden faturalarımıza mektuplar ve dahası geçmişe dönersek, gelmeyi dört gözle beklediğimiz mektupları da aldık ve bu nedenle postacılar kısmen rahat.

Fotokopi görevi görür.

Postacılar rahat bulan tek meslek değil, elbette öğrenciler de bu akıllı icattan yararlanıyor. Kullanımlarını kopyalamak için geçtik, artık kitapları düzgün tutmuyorlar. Hemen panonun fotoğrafını çekiyorsun, galeride tutuyorsun … Sonra açıyorsun ve çalışıyorsun bu bir gizem (!)

Kullanıcının gazeteci olma isteğini yerine getirir.

Artık herkes bir nevi gazeteci… Televizyondaki tüm programların whatsapp hattı olduğu için muhabirlerin ortalıkta dolaşmadığını düşünüyorum, ülkem büyük bir özveri ile insanlara yardım ediyor.

Bazen bir bankamız olur, bazen oyun arkadaşımız …

İndirilen uygulamalarla sadece bir iletişim aracı değil, ihtiyacınız olan her şeye dönüşüyor. Sırada beklemek yok, beklediniz diyelim, sırada beklerken sıkılmak yok … Nimet yok maşallah …

  1. duyu organımız olarak işlev görür.

Canlı ve cansız varlıkları algılamamızı sağlayan 5 duyu organımıza neredeyse bir tane daha eklendi. Tıpkı onlardan biri olmadığımız gibi hayatımızda sorunlar yaşanıyor ve telefonsuz kaldığımız durumlar da onlardan farklı değil.

Kavgaları azaltır

Telefondaki kavganın ne yapması gerektiğini söylemeyin, hemen anlatıyorum; Sürekli telefonlarımızla uğraştığımız için asosyal oluyoruz ve kavga etmiyoruz 🙂 Ama bir sonraki maddeye bakarsanız durum biraz değişiyor;

Kavgaları artırır.

Asosyal olsak da et ve kemikten yaratıldık diyoruz ve mücadeleye başlıyoruz. Şöyle nedenleri vardır; Hayır neden çevrimiçisin, hayır gördün ama cevap vermedin, son görüşün gece yarısını geçmişken bana yatağa gideceğini söyledin… vs .. vs… Öyle ki bu durum dağılmaya kadar gidiyor .

Sadece soketle duygusal bağ kurarız.

Ayrılıklar arttığında, duygusal bağ kurabileceğimiz tek şey soketlerdir. Bu yüzden gözlerimiz gittiğimiz her yerde bir çıkış arar. Arayan kişi sormasa bile% 100 ücretlendirilecektir!

Tuvalette geçirilen zamanı verimli hale getirir.

Bu, en işlevsel özelliği olmalı. Eğer gülersen, sana aynı görünür …

Leave a comment

Your email address will not be published.


*