Altın Ne Kadar Mantıklı Bir Yatırım

Altına yatırım yapmak, altına yatırım yapılır mı, altına yatırım yapmanın güzel yanları

Elinize geçen parayı sağa sola harcamak yerine gelecek yıllar için kenara koymayı tercih eden kişilerden biriyseniz yatırım araçlarına göz atmalı ve en uygun olduğunu düşündüğünüz yatırım aracına yatırım yapmalısınız. Yapacağınız yatırımın sonucunda ilerleyen yıllarda paranızın değerini koruyup bir de üstüne kar ederseniz çok güzel netice almış olursunuz. Dolar, Euro gibi diğer ülkelerin paralarına yapacağınız yatırım ilk görünüşte mantıklı gelebilir. Ancak uzun vadeli bir yatım düşünüyorsanız ve piyasa dalgalanmalarından pek fazla etkilenmek istemiyorsanız oldukça riskli yatırımlardır. Bunlara alternatif olarak klasik ama bir o kadar da etkili bir yatırım aracı olan altını tecih edebilirsiniz.Altına yatırım yapmak, altına yatırım yapılır mı, altına yatırım yapmanın güzel yanları

Altına yapacağınız yatırım durum ne kadar kötü olursa olsun, ülke ekonomisi ne kadar darbe yerse yesin hiçbir şekilde maddi kaybınız olmaz. En azından altına yatırdığınız paranın karşılığını kat kat geri alırsınız. Şöyle düşünün 1 gram altın aldığınızı ve bu altını 3 yıl sakladığınızı düşünün, siz satın aldığınızda altının gramı 100 lira olduğunu varsayalım. Eğer altınının gramı hızlı yükselişe geçerse 3 yıl sonra 1 gram altınınız 130-140 hatta çok daha hızlı bir yükseliş varsa 170-180 liraya kadar değerlenebilir. Yaptığımız hesap sadece 1 gram altın üzerinden olduğu halde ne kadar çok para kazandırdığı ortada. Bunu bir de 1 gram değil de 10-20 gramlık altın olarak düşünün. Böyle bir durumda yatırdığınız paranın karşılığını altından çok iyi bir şekilde geri alabilirsiniz.

Altına yaptığınız yatırım üstelik kullanışlıdır. Eşinizin dostunuzun düğünlerinde takı olarak kullanabilir, sıkıştığınız an birkaç dakika içinde kuyumcuda altınlarınızı bozdurup nakit paraya çevirebilirsiniz. Hem yatırım açısından hem de kullanım açısından ele alındığında altın güzel bir araçtır. Yatırımlık olması için altın satın alacaksanız mutlaka gram altın satın alın. Küçük altın, yarım altın ya da beşi bir yerde vb. gibi işlenmiş altın almaktan kaçının. Çünkü işlenmiş altınların işçilik parası olduğundan alırken satacağınız fiyata göre bayağı fark oluşacaktır. Yarım gram ve tam gramlık olacak şekilde altın satın alabilirsiniz.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*