Ardahan Kamp Alanları

ardahan kamp alanları nereler, ardahanda nerede kamp yapılır, arhadan kamp yapılabilecek alanlar

Doğu Anadolu ve Karadeniz bölgesinin ortak noktasında yer alan Ardahan, doğal güzellikler itibariyle oldukça farklı bir şehirdir. Yılın her dönemi ziyaretçilerine ayrı bir manzara sunmaktadır. Kamp amaçlı da oldukça çok sık tercih edilen bölgelerden biridir. Peki Ardahan’ın en iyi kamp alanları hangileridir? Olanakları nasıldır?ardahan kamp alanları nereler, ardahanda nerede kamp yapılır, arhadan kamp yapılabilecek alanlar

  1. Çıldır Gölü

Şehir merkezine yaklaşık 60 km mesafede bulunan Çıldır Gölü Ardahan’ın en güzel yerlerinden biridir. Yalnızca özel araçlarla ulaşımın sağlandığı bu bölgenin rakımı ise yaklaşık 2000 metre kadardır. Kışın ayrı bir güzelliğe sahip olan Çıldır Gölü genellikle buz tutmuş halde olmaktadır. WC, elektrik, gibi imkanlar bulunmayan bu alana gelmeden önce yiyecek içecek gibi ihtiyaçlarınızı önceden hazırlamış olmanız önemlidir.

  1. Bülbülan Yaylası

Bülbülan Yaylası, Ardahan şehir merkezine 40 km mesafede yer almaktadır. En yeşil kamp alanlarından biridir. Ulaşım yalnızca özel araçlar için mümkündür. Doğu Karadeniz bölgesinde yer alması sebebiyle daima yeşil ve yağışlı bir havası vardır. Hem karavan hem de çadır kampı için idealdir. Tesis, duş, çeşme gibi olanaklar mevcut değildir.

  1. Yalnızçam Yaylası

Yalnızçam Yaylası, Ardahan şehir merkezine yaklaşık 15 km uzaklıkta yer almaktadır. Rakımı yaklaşık 2700 metre olan bu yayla özellikle bahar aylarında oldukça güzel manzaralar sunmaktadır. Doğa yürüyüşleri, karavan kampı ve çadır kampı için idealdir. Duş, tesis, tuvalet gibi olanaklar mevcut değildir.

  1. Cemal Tural Tabiat Parkı Kamp Alanı

Ardahan şehir merkezine yaklaşık 10 km mesafede bulunan bu kamp alanına toplu taşıma ile de ulaşmak mümkündür. Tabiat Parkı içerisinde birçok ağaç ve hayvan türleri mevcuttur. Yaz aylarında kalabalık olsa da bahar aylarında oldukça huzurlu bir havası vardır. Piknik alanı, karavan yerleri, kamelyalar, çeşme ve tuvalet gibi olanaklar mevcuttur.

  1. Göle Kamp Alanı

Burası şehir merkezine yaklaşık 45 km uzaklıkta yer almaktadır. Toplu taşımalar ile ulaşım da mümkündür. Doğal güzellik itibariyle bir hayli zengin bir bölgedir. Kampçıların sık ziyaret ettiği yerlerden biridir. WC, elektrik ve market gibi ihtiyaçlar için çevrede olanaklar mevcuttur.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*