Bahar modası için hazırlığa başlayın!

bahar modası nasıl olacak, bahara hazırlık zamanı, bahar hazırlığı başladı

Şapkalar ve ya eşarplar yatak altlarına saklanmış, ince ceketler ve trençkotlarsa ortalıkta bulunmuyor. Baharın gelmesiyle gardırobunuzun da yenilenmesi gerekmektedir. İstediğiniz her şeyin elinizin altında olduğundan emin olmak için önerilerimizi okumalısınız. Yılın bu döneminde o beklenmeyen, ani Nisan yağmurları yağabiliyor. Fakat geçtiğimiz yıllarda nefis güneşli günlerle geçirdiğimiz de olmuştu. O yüzden önemli olan denge ve beklenmedik karşısında hazırlıklı olmak gerekir.

Kışlıkları kaldırmak

İlk olarak güneşli havalara daha uygun giysilerinizi çıkarmak anlamlı olur. Kışlıklar arasında daha ince olan üstler varsa bunları da henüz kaldırmamalısınız. Yün kazakları, kaşkolları, içi yünlü montları, yün şapkaları ve kışlık botları kaldırınız. Umarız artık ihtiyacınız duymasınız!

İşin en iyi kısmına gelirsek;

Bazen en moda ya da en güzel kıyafetlerimizi, modası geçmiş ama sevdiğimiz diğer kıyafetlere değişmek zorunda kalabilirsiniz. Aslında önemli olan ne kadar sıklıkla giyildiğidir. Ayrılmak istemediğimiz bir kıyafetiniz varsa, en son ne zaman giydiğinizi, ne sıklıkla giydiğinizi düşünerek elveda demelisiniz. Çok uzağa gitmesine gerek yok, sevdiğiniz birine hediye edilebilir.bahar modası nasıl olacak, bahara hazırlık zamanı, bahar hazırlığı başladı

Genel kural: Eğer geçen yıl hiç giymediyseniz, bu yıl giyme ihtimaliniz çok zayıf olur.

Mevsim geçişi için alternatif fikirler

Biliyoruz ki yazlık elbiselerinizi giymek için doğru zaman değildir. Ama diğer taraftan gardırobunuzu hafifletmek istersiniz. Renkli kotlar ya da pantolonlar tam da bu zaman için vardır. Tişörtler, bluzlar ve hafif kazaklar mevsim geçişinde en uygun olanlardır.

Harika hissetmelisiniz!

Neden gardırobumuzu içinde harika hissetmediğimiz ve ya bizi olduğumuzdan daha kötü gösteren kıyafetlerle doldurmak zorunda kalalım. Bir hayır kurumuna bağışlayın ya da arkadaşlarınızla değiş tokuş ederek farklılık oluşturabilirsiniz. Kısacası sizi bahara hazır hissettiren kıyafetler giyerek kendinizi iyi hissedin.

Giyilmeye hazır kıyafetler

Gardırobunuzu bahara hazırlarken, çıkardığınız kıyafetlerin kirli olmasından ve ya birazcık rutubet kokmasından daha kötü pek az şey bulunur. Bu tür temizlenmesi gerekenleri bir kenara ayırın ve güzel kokan çamaşır deterjanlarıyla güzelce yıkamalısınız. Gerekiyorsa kuru temizlemeye vererek kıyafetin ömrünü uzatabilirsiniz.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*