Bakırköy Meme Estetiği Sonrası Bakım

meme estetiği sonrası bakım, meme estetiği yapımı sonrası, bakırköy meme estetiği

Meme estetiğine karar verdiniz, yapılan tetkikler sonucunda cerrahınızla estetik işleminiz gerçekleşti. Öncesinde ne kadar geniş bir yelpazede tetkik ve bakımlar olduysa sonrası da bir estetik operasyon için büyük önem taşımaktadır. Ameliyat sonrası genellikle rahat geçer ancak kol hareketlerinde kısıtlılık olması doğal bir durumdur. Ağrı olabilir ağrı kesicilerle bu durum hafifletilir. Meme üzerine sutyene benzer sargı uygulanır veya bazı cerrahlar ameliyat sonrası hemen sutyen giydirir. Genellikle de her iki memeye dren denilen borular yerleştirilir ve en geç 72 saat içerisinde çıkarılır. Meme başına da pansuman konulur. Dikişler de 12 gün sonra alınır.meme estetiği sonrası bakım, meme estetiği yapımı sonrası, bakırköy meme estetiği

Bakırköy meme estetiği sonrası bakımı aşırı önem verilir. Hastanede 1 ya da 2 gün kalması sonrası hastaya 6 hafta sporcu sutyeni giydirilir ve masaj önerilir. Şişlik, hissizlik, morarma gibi durumlar görülür. Bunlar kısa sürede kaybolan komplikasyonlardır. Hastaya 1 hafta sonra işine dönebilme izni verilir. Ve 3 ay ağır sporlardan uzak durma talimatı verilir. Kol hareketlerinde hassasiyet azaldığında araba kullanımı rahatlıkla yapılabilir.

Bakırköy meme estetiği sonrası bakım da diğer dikkat edilmesi gereken noktalar olarak; birkaç gün kol hareketlerinde hafif ağrı olabileceği bu da göğüs kaslarındaki ağrılardan kaynaklandığını, ilk birkaç hafta ağırlık kaldırmanın mümkün olamayacağını bir çocuk kucağınıza alırken bile ancak otururken alabileceğiniz göz ardı edilmemelidir. Kolların kullanıldığı sporlar için verilen süre ameliyat sonrası 4 ila 5 hafta sonrasıdır. Estetiğinizin tam olarak vücudunuza oturma şekli ise 6 ay ila 1 yıl arası değişmektedir.

Sonuç olarak bir ameliyat geçirdiniz ve bunun bakımı genel sağlığınız için büyük önem taşımaktadır. Önce bakım sonra estetik bunu sakın unutmayın.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*