Bebek Yağlı Yüz Temizleme Losyonu

Bebe yağlı yüz losyonu, yüz temizleme losyonu, doğal yüz temizleme losyonu yapımı

Sık sık makyaj yapan biriyseniz ve yüzünüzü arındırmak için yüzlerce lira harcayıp yüz temizleme losyonu satın alıyorsanız bu yazımızı mutlaka sonuna kadar okumalısınız. Yazımızda sizlere bebek losyonu ve birkaç malzemeyi daha bir araya getirerek doğal bir yüz temizleme losyonu nasıl yapabilirsiniz bundan bahsedeceğim. Yüz temizleme losyonlarının kullanım amacını öncelikle belirtmek istiyorum. Yüz temizleme losyonları yüzde biriken pislikleri temizlemek ve gözenekleri açmak üzere kullanılan kimisi kimyasal kimisi doğal kökenli sıvılardır. Bu sıvıları kullanarak yüzünüzü tüm kirinden, pisliğinden ve hatta aşırı yağlı bir cildiniz varsa tüm yağından arındırabilirsiniz. Kimyasal olan şeylerin faydaları kadar da zararları olduğunu düşünürsek kimyasal içerikli olan yüz temizleme losyonları yerine daha doğal olan losyonları tercih etmenizi tavsiye ederim. Peki; doğal yüz temizleme losyonu nasıl hazırlanır, hangi malzemeler kullanılır; buyurun birlikte bakalım.Bebe yağlı yüz losyonu, yüz temizleme losyonu, doğal yüz temizleme losyonu yapımı

Doğal yüz temizleme losyonu için öncelikle ihtiyacınız olan malzemeleri bir araya getirmeniz gerekmektedir. Doğal yüz temizleme losyonu için gereken malzemeler gül suyu, maden suyu ve bir miktar bebe yağıdır. Bir araya getirdiğiniz malzemeleri derin bir kabın içinde karıştıracaksınız. Yapacağınız karışımın ölçüleri de aynen şöyle; 1 çorba kaşığı gül suyu, 1 çorba kaşığı bebe yağı ve 1 şişe doğal maden suyu. Burada uyarmak istediğim bir konu var. Soda değil doğal maden suyu kullanmanız gerekmektedir. Limonlu ve diğer meyvelerden elde edilen bazı aromalar ile oluşturulan sodalardan ya da sade sodadan değil de doğal maden suyundan faydalanarak karışımı hazırlamanız gerekmektedir.

Tüm malzemeleri derin bir kaba verdiğim ölçülere sadık kalarak koyduktan sonra bir güzel karıştırın. Hazırladığınız karışımı bir kolonya şişesine, spreyli bir şişeye vb. koyun. Bu karışımın tüketim süresi 1 haftadır. 1 haftanın sonunda karışım yosunlanmaya başlayacaktır. Bu zamandan sonra tekrar aynı ölçülere sadık kalarak yeni bir karışım yapın. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa normal pamuk ile ya da makyaj pamuğu ile karışımı kullanarak yüzünüzü dairesel hareketler yaparak silin. Pamuğun üstünde siyah siyah bir sürü kalıntı göreceksinizdir. Bir süre karışımı kullandıktan sonra yüzünüzün daha ışıl ışıl olduğunu ve sivilce ile siyah noktaların iyice azaldığını fark edeceksiniz.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*