BEKÇİ KONTROL SİSTEMİ NEDİR?

bekçi kontrol sistemi, bekçi sistemleri nelerdir, bekçiler için kontrol sistemi

Iş yerlerinde, sitelerde, kamu kuruluşlarında veya alışveriş merkezlerinde güvenliği sağlamak amacıyla bekçiler görevlendirilir. Bu bekçiler özellikle geceleri ilgili alanda nöbet tutarak herhangi bir güvenlik problemi olup olmadığını denetlerler. Fakat yine de bekçilerin görevlerini tam yapıp yapmadıklarından emin olmak gerekir. Bunun için de bekçi kontrol sistemleri kullanılır.bekçi kontrol sistemi, bekçi sistemleri nelerdir, bekçiler için kontrol sistemi

Bu sistemlerde kontrol noktası denen önemli güvenlik noktaları belirlenir ve buralara cihazlar yerleştirilir. Bekçilere de elektronik kalemler verilir. Bu elektronik kalemler sayesinde bekçilerin görevlerini yapıp yapmadıkları kontrol edilir. Bekçiler nöbetleri sırasında dolaşırken geçtikleri her kontrol noktasına ellerindeki elektronik kalemleri yaklaştırarak kayıt ettirirler. Her güvenlik noktasından ne zaman geçildiği kaydedilir. Böylece görev süreleri boyunca bekçilerin hangi kontrol noktasından geçtikleri, nereleri atladıkları ya da ilgili yeri kaç kez dolaştıkları kolaylıkla öğrenilebilir.

Bekçi kontrol sistemleri kalemleri ve kontrol noktaları itibariyle son derece kullanışlı ve sağlam nitelikteki sistemlerdir. Kalem pille çalışır ve de tam şarj edildiğinde yaklaşık bir ay boyunca kullanılabilir. Ayrıca bu sistemler suya karşı dayanıklı olarak üretildiği için de sürekli tamir problemi yaratmazlar. Sitelerde, iş yerlerinde, öğrenci yurtlarında veya buna benzer kalabalık ve de güvenliğin son derece önemli olduğu binalardaki güvenlik görevlisinin kontrol edilmesi ayrıca bu kontrol sistemi sayesinde görevlilerin görevlerini iyi yapmaya mecbur kalmaları sayesinde bekçi kontrol sistemleri güvenlik için vazgeçilmez sistemlerden biridir.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*