Bireysel Evlilik Terapisi Nedir?

evlilik terapisi nedir, evlilik terapisi neler sağlar, evlilik terapisinin faydaları

Tahmin edilebileceği gibi evlilikler her zaman mükemmel değildir. Her evlilikte zaman zaman sorunlar, tartışmalar, anlaşmazlıklar yaşanabilmektedir. Ancak bazı durumlarda bu sorunlar daha büyük noktalara taşınabilmekte ve uzman yardımına başvurulması gerekmektedir. Yapılan bu terapiler ise evlilik terapisi olarak adlandırılmaktadır.evlilik terapisi nedir, evlilik terapisi neler sağlar, evlilik terapisinin faydaları

Bireysel Evlilik Terapisi Nedir?

Evlilik terapileri zannedildiği gibi her zaman çiftlerin birlikte terapiye gelebilecekleri bir kurum değildir. Hatta terapiye birlikte gelinmesi bile sağlıklı bir evlilik göstergesi olarak kabul edilmektedir. Bununla birlikte bu durum çoğunlukla gerçekleşmemektedir. Evlilikten şikayetleri olan taraf aralarında yaşanan evliliği masaya yatırma sorumluluğunu genellikle tek başına yüklenmektedir. Bunu yapabilmek ise sağduyu ve cesaret yeteneğine dayanmaktadır.

İşte kişisel olarak yürütülen bu terapiler bireysel evlilik terapisi olarak isimlendirilmektedir. Evlilik konusunda yaşanılan mutsuzluk ve tatminsizlik duygusu genellikle çift taraflıdır. Ancak taraflardan birisi bunu çözmek yerine kendini başka alanlara yönlendirerek bir şekilde yaşanan bu olumsuzluklardan kendini uzak tutmaya çalışabilmektedir. Bununla birlikte diğer taraf evliliğin sorunlarını teşhis edebilmek ve bu çözüme kavuşturmak konusunda profesyonel destek alabilmek için iki taraf için de sağlıklı olan bir süreç başlatma konusunda tek başına işe başlayabilir.

Tek Başınıza Evliliğiniz İçin Büyük Adımlar Atabilirsiniz

Kişiler bireysel olarak bile evlilikleri konusunda pek çok şey yapabilmektedir. Evliliklerinde yaşanan hastalığın tanımlanması ve tedavi yönteminin öğrenilmesi için bireysel olarak uygulamaya başlamak çoğu zaman çok ciddi sonuçlar vermektedir. Bu sayede terapiye gelen bireylerin eşleri belirli bir noktadan sonra bu değişim rüzgarına katılmak istemekte ve terapiye kendisini davet ettirmektedir. Bu nedenle bireysel evlilik terapisi konusunda biraz daha cesaretli olmaya ve evliliği kurtarmaya yönelik uygulamalara katılmaya özen gösterilmelidir.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*