BOTOKS KİMLERE UYGULANIR?

botoks kimler yaptırabilir, botoks kimlere uygulanabilir, herkes botoks yaptırabilir mi

Botoks yılların etkisiyle, cildin kalojen etkisini yitiren, esnekliği kaybetmiş kişilerin cildine uygulanır. Yılların etkisiyle, mimiklerin hareketlerinden dolayı izlerin belirginleştiği, kırışıklıkların gözle görülecek kadar rahatsızlık verdiği durumlarda botoks uygulanması sıkça görülür. Dünyada yıllardır kullanılan bu yöntem, ülkemizde yeni yaygınlaşmaya başlamıştır. Botoksun kısaca kırışıklık giderme yöntemi olduğunu bilmek ve doğru yerlerde yaptırmak son derece önemlidir.botoks kimler yaptırabilir, botoks kimlere uygulanabilir, herkes botoks yaptırabilir mi

Ülkemizde özellikle kadınların tercih ettiği bu yöntemde, kasların sinirlerden sinyal alması engellenerek, cildin kırışıklığı giderilmekte. Belirli bir süre etki edecek bu yöntem, kişiden kişiye değişiklik gösterse de, ortalama olarak 3-4 ayda bir tekrarlanarak yenilenmesi gerekir. Bir çeşit toksin olan botoks, kasları gevşeterek, kırışıklıkların yok olmasına sebep oluyor. En çok uygulandığı bölgeler kaş, alın, göz ve dudak çevresi olarak sayılabilir.

 Görsel olarak kendini iyi hissetmek isteyen kişiler, botoks yöntemine sıkça başvurur. Uygulama yapılan kişiler kesinlikle iş kaybına uğramadan, ayağa kalkarak iş ve sosyal hayatlarına dönerler. Sizlerin de bu gibi kırışıklık sorunlarınız bulunuyorsa, uzman kliniklerde botoks işlemi yaptırabilirsiniz.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*