Diş ipi Nasıl Kullanılır

Diş ipi Nasıl Kullanılır
Bu makaleyi okuyor olduğunuza göre ya diş ipi kullanıyorsunuz ya da diş ipi kullanımını merak ediyorsunuz. Diş ipi, diş fırçasının ulaşamadığı yerlere ulaşarak ağız ve dişlerle tam temizliği saplamaktadır. Peki siz diş ipini gerçekten doğru şekilde mi kullanıyorsunuz ? İşte sizler için yazdığımız diş ipi nasıl kullanılır makalemiz.

İlk olarak yapmanız gereken şey, diş ipi kullanırken elinizi ağzınıza sokacağınız için elinizi iyice yıkamalı ve dezenfekte etmelisiniz. Diş ipi nasıl kullanılır sorusuna maddeler halinde en iyi yöntemi sizin için açıklıyoruz.

İp yeterli miktarda olmalı. Yakşalık 40 santimetre ip yeterli olacaktır. Sakın uzun olduğunu düşünmeyin çünkü dişlerinizi temizlerken sürekli ipin temiz kısmını kullanacağınız için 40 cm tam gelecektir.
İpin uzun olan kısmını bir elinizin işaret parmağına sarın, kalan kısmı ise diğer elinizin işaret parmağına sarın. Diş ipini dişlerinizin arasında rahat şekilde hareket ettirmek için işaret parmağınızı ve baş parmağınızı kullanın.
Diş ipini, elinizin biri ağzınızın içinde olacak şekilde dişinizin arasından geçirin. Diş ipi C şeklini alacak şekilde, dişlerinizin arasında diş ipini ileri geri doğru hareket ettirin. Diş ipini ileri geri doğru çekerek dişin ucundan, diş köküne doğru hareket ettirin.
Diş arasında ki ipi önce sol tarafa doğru çekerek diş temizliği yaptıysanız, dişin arasından çıkmadan bu sefer dişin sağ tarafına doğru çekerek dişin sağ kısmını da temizleyiniz.
işleme başlarken elimizin birine ipin uzun kısmını almıştık. Her diş temizliğinden sonra, uzun olan kısımdan ip salarak yeni diş arasına temiz ip ile giriş yapmalıyız. Diş arasını temizlediğimiz ip ile başka diş arasına girmek bakterilerin bir dişten diğer dişe taşınması anlamına gelmektedir.
Tüm dişlerinizi ve dişlerinizin arkasını temizlemeyi unutmadan iyice temizleyin.
Diş ipi ne sıklıkla kullanılır : Diş ipi kullanımı günlük bir kere olmak üzere akşamları dişlerinizi fırçaladıktan sonra gerçekleştirilmelidir.

Evet arkadaşlar diş ipi kullanımının en etkili yöntemini sizler ile paylaştık. Doğru yöntemleri uyguladığınız sürece nasıl diş ipi çeşitleri içinden hangisini tercih edeceğiniz yapacağınız size kalmış. Ama tabi ki, pamuksu ve diş etine zarar vermeyecek olmasına dikkat etmeyi de unutmamanız gerekmektedir. Diş ipi fiyatı ya da diş ipi fiyatları konusunda düşünmenize gerek yok. Diş ipi evinizde ki iplerden de olabilir.
Diş ipi kullanımı, dişlerin arasında ki bakterilerin temizlenmesini ve sağlıklı gülüşlerimizi garanti altına almış olmamızı sağlar.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*