Diş teli fiyatı neye göre belirlenir?

diş teli fiyatları, diş teli fiyatlarının belirlenmesi, diş tellerinin fiyatları ne kadar

Türkiye’de sağlık sorunundan çok estetik kaygı nedeniyle yapıldığı düşünülen diş tedavilerinin fiyatları oldukça fazladır. Diş teli tedavisi olmak isteyen bir kişinin tedavi masrafını sigorta karşılamaz. Devlet kurumlarında diş teli tedavisi daha uygun bir fiyata yapılsa da çok uzun zaman sonraya randevu verilmesi insanların diş teli tedavilerini gerçekleştirmelerinin önünde büyük bir engel teşkil ediyor.  Ayrıca özel kurumlarda bu durumdan kendilerine pay çıkararak fiyatları yüksek tutuyorlar. Devlet bu durumun önüne geçmek için zaman zaman sabit fiyat uygulaması getirsede çok bağlayıcı olduğunu söyleyemeyiz.diş teli fiyatları, diş teli fiyatlarının belirlenmesi, diş tellerinin fiyatları ne kadar

Diş teli fiyatı her doktor ve kurumda farklılık gösterir. Diş teli fiyatının belirlenmesinde tedavide kullanılan yöntemlerin ve malzemelerinde önemi olduğundan fazladır. Zaman geçtikçe günlük yaşantıda yaşanan gelişmeler diş teli tedavisine de yansımaktadır. Her geçen gün gelişen tedavi yöntemleri tabi ki eski tedavi yöntemlerine göre daha fazla ücret talep eder.  Diş teli fiyatındaki bu farklılıklarda hastaların detaylı bir araştırma yapmalarını gerektiriyor. Ücret – malzeme kalitesi –doktor faktörlerini göz önüne aldığımızda fiyat açısından en uygunu bulmak önemli bir hal alıyor.

Belirtilmesi gereken bir başka konu da fiyatlara çok takılmadan ortodontik bozuklukların giderilmesi hastaya bir çok şey kazandıracaktır. Eğer bir ortodontik bozukluk belirlendiyse bunun geçiştirilmemesi ve ertelenmemesi gerekir. Erken tanı sonrasında gerçekleştirilen ortodontik tedavi kesin sonuç verir.  Dişlerde ki bozukluklarda fazla ilerlemeden tedavi ettirmekte fayda vardır.

Diş teli fiyatı belirlenirken tedaviyi gerçekleştiren kurumun bulunduğu yer, doktorların tecrübeleri ve kapasiteleri ayrıca tedavide kullanılan aparatların kalitesi de dikkate alınır. Diş teli fiyatlarında oluşan farklılıklar çok adil bir durum değildir. Bütün herkesin belirttiği gibi bu duruma bir standart getirmek gerekir. Ayrıca devletin diş tedavisini bir lüks olarak görmesi kabul edilebilir bir durum değildir. Diş hastalıkları tedavi edilmediği sürece çok daha ağır hastalıkların oluşmasına ortam hazırlayabilir. Büyük kuruluşların ve bazı noktaların bu durumdan nemalanması diş teli fiyatlarında standardın yakalanmasının önüne geçiyor.  Umarız bu sorun çözülür ve diş teli fiyatlarında bir düşüş yaşanır ve dişlerinden sorunları olanlar sorunlarından kurtulabilirler.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*