Diş teli fiyatları çeşitlerine göre farklılık gösterir mi?

diş teli fiyatları, diş teli fiyatları neden değişir, diş teli fiyatları ne kadar

Diş teli fiyatı çeşitlerine göre farklılık gösterir. Ancak yalnızca ürün değişikliği değil uygulanan tedavi yöntemi, süreci ve farklı diş teli tercihleri diş teli fiyatı konusunda belirleyici faktörlerdir. Aslında bu fiyatların genel hatları Türk diş hekimleri birliği tarafından belirlense de uygulandığı kliniğin bulunduğu mekâna göre de değişiklik gösterir. Örneğin yalnızca diş teli tedavileri değil. İmplant, protez, kanal tedavi, dolgu gibi tüm diş tedavileri de şehirlere göre az çok farklılık gösterir. Büyük şehirlerde özel hizmet veren ve lüks mekânlarda hizmet veren diş hekimliklerinde bu ücretler biraz daha fazladır. Ancak küçük şehirlerde aynı tedavi biraz daha düşük olacaktır.diş teli fiyatları, diş teli fiyatları neden değişir, diş teli fiyatları ne kadar

Diş teli belki de yıllarca kişiyle birlikte yaşar ve görsel bir görünüm oluşturur. Bu sebepten dolayı tedavinin biraz daha özenli yapılması gerekir. Ortodonti tedavisinde hastanın tercihi ön planda tutulmalıdır. Örneğin yaş grubuna göre dil teli seçimi farklılaşabilir. Tabi seçim değiştikçe diş teli fiyatı da değişecektir. Örneğin renkli metal braketler çılgınlığı seven gençlerin en çok tercih ettikleri modeldir. Braketler, yeşil, kırmızı, sarı, beyaz, siyah ve mavi gibi farklı renk seçenekleri ile sunulur. Metal braketler bu şekliyle gerçekten çok hoş ve otantik bir görünüm yaratır. Metal braketlerin fiyatları da oldukça uygun diyebiliriz.

Diş teli fiyatı şeffaf braket ve tedavi şeklinde belki de diğerlerine göre az bir yüksek fiyatta olabilir. Bu ürünler orta yaş grubunun kurtarıcısıdır diyebiliriz. Orta yaş grubu diş telinin çok fazla olmasını istemez. Onun için şeffaf diş teli modellerine yönelirler. Yine bu alanda diş hekimlerinin önerdiği farklı tedavi yöntemleri vardır ve fiyatlar tedaviye göre değişir. Genel olarak ilk muayeneden sonra dişlerinizde çürük veya herhangi bir diş eti rahatsızlığı yoksa hemen işleme başlanır. Ancak çürük varsa dolgu ve kanal tedavi işlemleri de yapılır ve fiyata dâhil edilir. Bu tedavilerin tamamlanmasından ardından diş ölçümleriniz alınır ve tel ve braketler hazırlanır. Belki de hekime üçüncü gidişinizde diş teli taktırmış olursunuz.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*