Doğal Leke Kremi

doğal leke kremleri, cilt lekesi kremi, leke kremi kullanımı

Herhangi bir cilt probleminin üstesinden gelebilmek için sıklıkla başvurulan 2 çözüm yolu söz konusudur. Bunlardan ilki, sağlık sorununu gidermek için kimyasal bir içeriğe sahip kozmetik ürünlerini kullanmak, diğer yol ise, tamamen evde bulunabilecek günlük malzemeler kullanılarak doğal ürünler elde etmektedir. Söz konusu vücut lekeleri olduğunda, insanlar daha çok ilk yöntemi benimsemektedir. Ancak klinik olarak yapılan testlerin bir kısmından geçemeyen, geçse dahi sunduğu çözüm uzun bir sürece yayılamayan, kısa vadeli sonuçlar sunan kimyasal maddelerin aksine, elde yapılan, doğal leke kremi konsepti daha etkili bir çözüm vermektedir.doğal leke kremleri, cilt lekesi kremi, leke kremi kullanımı

Evde Bulunan Malzemelerle Yapılabilir

Teniniz hangi renk olursa olsun, cilt lekeleri can sıkıcı bir görüntü ortaya koyar. Aynanın karşısında fiziksel değişimlerine dikkat eden kişiler için özellikle yüz bölgesinde oluşan  lekeler üzerinde durulması gereken bir sağlık problemidir. Yaz ayları kadar, kış aylarında da birçok farklı değişkene bağlı olarak cildimizi saran lekeleri ortadan kaldırmak zor bir süreçtir. Güneşten korunmak amaçlı evlerimizde bulundurduğumuz yapay leke kremleri, doğal leke kremi ürünlerine kıyasla daha tehlikelidirler. Çabuk ve etkili sonuç almak maksatlı olarak içeriğine dahil edilen tehlikeli maddeler nedeniyle bu ilaçlar, ilk etapta lekeleri ortadan kaldırsa da, uzun dönemde sağlık üzerinde içsel problemlere sebebiyet vermeye devam etmektedir. Oysa haftalık 1 veya 2 defa kullanılarak güvenli bir tedavi süreci sağlayan doğal leke kremi yapılışları ve temin edilişlerindeki kolaylık nedeniyle sık talep görmeye başlamıştır. Bu noktada her derde deva limondan söz etmemek mümkün değildir. Doğal bir peeling maddesi olan limon, akşam yatmadan bir kaşık bal ile yüz sürülerek bekletildiğinde, güneş lekelerine karşı önemli bir çözüm olabilmektedir. Maske 5-10 dakika sonra ılık su ile yüzden temizlenmelidir.

Doğal Leke Krem Olarak Elma Sirkesi

Uzakdoğu mutfağında sık kullanılan ürünlerden bir tanesi olan zerdeçal, vücut lekelerine karşı doğal bir önleyici görevi üstlenmektedir. Yanına değişik malzemeler kullanılabilen zerdeçal, daha çok limon suyu, yoğurt ve Hindistan cevizi ile harmanlanarak doğal leke kremi haline getirilmektedir. Öte yandan elma sirkesi maskesi de, bu nokta başvurulabilecek ciddi bir doğal ürünüdür. Aynı şekilde, önemli bir antioksidan olan e vitamini içeren meyve ve sebzeleri tüketmek de bu konuda yararlı bir etki gösterecektir.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*