Dudak Dolgusu Nasıl Yapılıyor?

dudak dolgusu nasıl yapılır, dudak dolgusu öncesi, dudak dolgusu sonrası

Bazen dikkatimizi çeker afişlerde veya televizyonda bazı bayanları dudakları çok dolgundur .O zaman aklımıza dudak dolgusu nasıl yapılır? Soruları ve cevapları gelir Aslında yapılan işlem çok zor olmayıp sadece biraz cesaret ile çözülecek bir işlemdir. Dudak dolgusu, daha dolgun dudaklarınızın olması için yapılan estetik görünüm sağlayan bir işlemdir. Zamanımızda dolgu dolgusu, dudak dolgunlaştırmak için kullanılan en çok tercih edilen yöntemdir.dudak dolgusu nasıl yapılır, dudak dolgusu öncesi, dudak dolgusu sonrası

Dolgu Türleri

Merak edilen dudak dolgusu nasıl yapılır? Sorusuna bu konu hakkında açıklamamızı okuyarak sorunuza da cevap bulabilirsiniz. Dudaklar ve ağız çevresine enjekte ile edilen birçok dermal dolgu vardır. En çok kullanılan dolgu türü, asit benzeri olan maddeleri içeren ürünlerdir. Hyaluronik asit vücutta bulunan doğal bir maddedir. Bu dudaklarının dolgun durmasına artmasına yardımcı olur. Dudaklarınız dolgunlaştığında kendinize olan güveniniz artar. Dudaklarınızı güzelleştirmek istiyorsanız birçok seçenek var. Bu yöntemler sayesinde dudak çevrenizde olan ince çizgileri/ kırışıkları da azaltır. Sağlıklı olan herkes için uygundur. Dudak büyütme de konusunda uzman kişi olması gerektirir. İşlem başlamadan önce doktorunuza, alerjilerinize /varsa ilaçları söylemelisiniz . Öncelikle anestezi krem sürülür. Yaklaşık 15 dk sonra mikro uçlu iğnelerle dolgu maddesi verilir. Bu işlem 15-20 dakika arasında olup 2. seans için 6-9 ay beklemesi gerekmektedir.

Bir kadında görsellikte ilk nokta dudaklardır. Dudak güzelliği bu sebeple büyük önem taşır. Dudak inceliği ya da aşırı kalınlığı durumlarında olan kadınlar gerek makyajla gerekse estetikle bu konuya aşırı hassasiyet gösterirler. Konu estetik olunca hele hele dudak bölgesi olunca asla hata kaldırmayacağı bilinmelidir. Yüzde en çekici bölge olması sebebi ile en küçücük bir hata ile kişide aşırı mutsuzluk oluşacaktır. Bir kadının estetikte en çok istediği değişiklik dolgun dudaklara sahip olmaktır. Ameliyatla bu işlem başka bir bölgeden alınan yağ enjeksiyonu ile söz konusudur. Ancak bu şekilde yapılan kalıcılık durumu az olduğundan dolgu maddeleri tercih edilir. Ve işte durum bu noktada değer kazanır. Kullanılan dolgu maddelerine göre dudak estetiği şekil alır.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*