En İyi Salgın Filmleri

salgın filmleri, en iyi salgın filmleri, yabancı salgın filmleri

Dünyamız 2020 yılının başından itibaren Coronavirüs salgınıyla uğraşıyor. Üzerinden 2 sene geçmiş olsa da herhangi bir şekilde azalma olmadığı gibi ne zaman biteceği konusunda da henüz net bir fikir yok. İşte bu listede de salgınları ele almış bazı filmleri inceleyeceğiz.

Contagion – 2011

Türkiye’de Salgın adıyla vizyona giren filmi ön plana çıkaran konulardan bir tanesi de Coronavirüs ile olan benzerliği. Filmde de salgın ilk olarak Çin’de görülüyor ve daha sonrasında buradan tüm dünyaya yayılıyor. Kısa sürede çok fazla insan ölüyor ve tam bir kaos ortamı hakim oluyor.salgın filmleri, en iyi salgın filmleri, yabancı salgın filmleri

Twelve Monkeys-1995

Film o kadar tuttu ki şu anda kült olarak görülüyor ve diziye de uyarlanmış şekilde. Filmde tüm dünyayı yok edecek kadar güçlü olan bir salgının önüne geçmeye çalışan bir zaman yolcusu var. Filmin kadrosunda Brad Pitt, Bruce Wills gibi dünyaca ünlü star oyuncular da bulunmakta.

Carriers – 2009

Türkiye’de Veba adıyla gösterime giren filmde dünyada ölümcül bir salgın bulunmakta ve bu salgınla mücadele eden 4 arkadaş mevcut. Bu 4 arkadaşın amacı hiçbir insanla iletişime girmeden Meksika körfezine yerleşmek çünkü salgın oldukça güçlü. Fakat tabii ki böyle olmayacak ve bu 4 arkadaş yolculuk sırasında farklı kararlar vermek durumunda kalacaklardır.

The Happining – 2008

Klasik bir salgın filminden ayrılan The Happining kıyamete oldukça yaklaşmış bir dünyada geçiyor. Türkiye’de Mistik Olay olarak vizyona giren filmde 4 kişilik Moore ailesinin hayatta kalmak için gösterdiği çabaları ele alıyor. Film başından sonuna kadar dünyanın sonunun artık çok yakın olduğunu hissettiriyor çünkü sürekli doğal afetler meydana geliyor.

Panic In The Streets – 1950

Kült filmler arasında gösterilen film ilk başta klasik bir suç filmi olarak başlıyor. Fakat daha sonrasında öldürülen kişinin vebalı olduğu ve bu vebanın da oldukça etkili olduğu anlaşılıyor. Artık hem doktorların hem de polislerin tek bir amacı vardır. Bu vebalı kişiyi kim öldürdü çünkü bu kişiler gözetim altına alınmazsa veba gittikçe yayılabilir.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*