Epilasyon Nasıl Yapılır?

epilasyon işlemi, lazer epilasyon, istenmeyen kıllar için epilasyon

Epilasyon nedir? Öncelikle epilasyon hakkında bilgi sahibi olmak gereklidir. Epilasyon birçok yöntem ile vücuttaki kıllardan temizlenmektir. Çağımız teknolojik cihazları ile lazer epilasyon modası gün geçtikçe artmaktadır. Ağda ve benzeri işlemlerden daha farklı aynı zamanda kalıcı etkisi ile çok tercih edilmektedir.epilasyon işlemi, lazer epilasyon, istenmeyen kıllar için epilasyon

Epilasyon Nasıl Yapılır?

Epilasyon uygulamaların yapımı günümüzde son teknolojik cihazlar ile yapılarak, uzun temizlik ve hatta tamamen yok edebilme imkânına sahiptir. Birden fazla lazer epilasyon cihazları mevcuttur ve son zamanlarda çok farklı uygulamalar ile farklı cihaz ve uygulamalar geliştirilmektedir. Her cihaz kendine ayrı bir uygulama prensibi vardır. Her birinin amacı vücuttaki tüy ve kıllardan kurtarmaktır. Eski çağlardaki kişi her ay ya da her hafta zahmet çekerek kendi el becerisi ile yapmakta olduğu bakımı sayılı gün içinde cihazlar tarafından zahmetsiz yapılarak kişi için hem cilt yenileme hem de kıl, tüy bitimi mümkündür.

Epilasyon Çeşitleri

Teknolojik gelişme önceleri kişinin ten rengine göre cihaz ayrımı yapılmaktaydı. Lazer cihazları ile ütüleme sistemi mantığı ile uygulanmakta idi. Gün geçtikçe cihazlar güncellenmiş ve her cilt rengi ve yapısına uygun hale getirilmiştir. Epilasyon çeşitliliği güzellik merkezleri, epilasyon poliklinikleri ve bazı özel hastanelerde cilt bakımı dâhil epilasyon ve zayıflama yöntemleri mümkündür. İnce tüy beyazlatan cihazlar, lazerle uzaktan atışlı kalem ışın atış mantığı ile lazer, ütüleme mantığı ile lazer, özel bölge ve kılın yoğun olduğu tüm vücutta rahatlıkla uygulanmaktadır. Çeşidine göre cihazların uygulama süreleri ve seansları birbirinden farklıdır.

Epilasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Lazer epilasyon uygulamaları, on sekiz yaşından büyük akli dengesi yerinde ve bazı sağlık problemleri olmayan tüm kişilere uygulanmaktadır. Bu hastalıklar, hormon bozukluğu, tüm kanser hastaları, kortizon ilaç kullananlar, hamileler, cilt kanserleri özellikle lazer epilasyon uygulanması uygun değildir. Ergen yaştaki kişilerin hormon değişikliği nedeni ile yetişkin yaşa gedikten sonra tavsiye edilmektedir. Aynı zamanda epilasyon yaptıran kişilerin uygulamayı yapan estetisyen ya da doktorun tavsiyelerini dinlemeleri ve seanslarına eksiksiz gitmesi halinde güzel sonuçlar alınır. Aynı zamanda kolay ödeme şartları ile özel uygulamalar için mevcut bir hizmettir.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*