Epilasyon Nasıl Yapılır?

epilasyon yapımı, epilasyon uygulaması, epilasyon uygulanma yöntemleri

Hiç epilasyon yapmamış olanların aklında yer alan sorulardan birisi de epilasyon nedir sorusudur. Oldukça önemli bir eylem olan ve hem erkek hem de kadınlar tarafından yapılmakta olan epilasyon, vücutta çıkan tüylerin alınma işlemidir. Epilasyona dair kıl ve tüylerden kurtulmak için pek çok yöntem mevcuttur. Ancak herkesin farklı cilt tipi ve kıl tipi olduğundan dolayı, her yöntem herkeste aynı şekilde işlemeyebilir ve aynı sonuçları vermeyebilir. Bu nedenle öncelikle tüy tipinizi ve rengini belirledikten sonra, epilasyon yöntemlerinden size en uygun olanı tercih edebilir ve epilasyonunuzu çok daha rahat ve size uygun bir şekilde yapabilirsiniz. Böylece sürekli olarak aynı epilasyon yöntemini de yapmaya devam edebilirsiniz.epilasyon yapımı, epilasyon uygulaması, epilasyon uygulanma yöntemleri

Epilasyon Kolay Uygulanır Mı?

Epilasyon, sık sık uygulanması ve tüylü olan bölgelerin mutlaka temizlenmesi gerektiğini gözler önüne seren bir eylemdir. Epilasyon yapmak oldukça kolay bir yöntemdir ve gün geçtikçe daha da kolay yöntemleri de karşımıza çıkmaya devam ediyor. Peki epilasyon uygulamalarının yapımı nasıldır ve nasıl uygulamak daha kolaydır? Epilasyon, tüyleri bazen kökünden bazense yüzeysel olarak almayı gerektiriyor. Epilasyon uygularken kullanabileceğiniz pek çok yöntem ve alet mevcuttur. Kendinize en uygun olanı tercih ederek epilasyonunuzu yapabilirsiniz.

  • Jilet ve tüy dökücü krem, en acil durumlarda ve yorgunluk halinde tercih edilen ve kısa süreli kullanım sunan epilasyon yöntemlerdir.
  • Ağda ve epilasyon makinesi, tüyleri kökünden alan ve uzun süreli kullanım imkânı sunan epilasyon yöntemleridir.
  • Lazer epilasyon yöntemi, tüylerin kökünü parçalayarak azaltan ve uzama süresini oldukça uzatan bir epilasyon yöntemidir.

Epilasyon Uygulamak Şart Mıdır?

Epilasyon, hem hijyen hem temizlik hem de sağlık açısından son derece uygun ve yapılması gereken bir durumdur. Tüylerin alındığı yerlerde gözenekler açılarak temizlenir. Bu nedenle oldukça sağlıklı bir durumdur ve sık sık, hatta tüyler uzamaya başladığı evreden itibaren, epilasyon yapılmalı ve tüylerden kurtulmalıdır. Tüyler çıkmaya başladığı andan itibaren düzenli olarak alındığında, tüm epilasyon yöntemleri tüylerin miktarını azaltır ve daha uzun süre çıkmasını engelleyerek temizlik sağlar.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*