Esenler Sürücü Kursu Ehliyet Kurs Ücretleri

sürücü kursu fiyatları, güngören sürücü kursu, sürücü kursu fiyatları ne kadar

Sürücü lisans belgesine sahip olmak için öncelikle bir kursa yazılmanız, eğitim almanız ve sınavlardan başarılı ile geçmeniz gerekiyor. Ehliyet almaya hak kazandığınızı belgeledikten sonra şehrinizde bulunan Emniyet Genel Müdürlüğüne gerekli belgeler ile giderek ehliyetinizi alabilirsiniz. Gerekli belgelerden bahsedecek olursak;sürücü kursu fiyatları, güngören sürücü kursu, sürücü kursu fiyatları ne kadar

  • Fotoğraf ve kimlik fotokopisi
  • Diploma veyahut öğrenim belgesi
  • Savcılık belgesi ve sağlık raporu

Bu belgeler ehliyet almanız için gerekli belgeler olmakla beraber; Emniyette iken harç parası ve kart bedelini yatırıp dekontunu da almanız gerekiyor. Peki, Esenler sürücü kursu ehliyet kurs ücretleri hakkında neler söylenebilir?

Yönetmelikle beraber gelinen nokta;

Bilindiği üzere 1 Ocak tarihinden itibaren yönetmelikte değişiklikler yapıldı. Bu değişikler içerisinde Esenler sürücü kursu ehliyet kurs ücretleri de mevcut. Kursiyerlerin daha kaliteli hizmet görmeleri, daha çok pratik yapmaları gibi seviyeyi yükseltme sebeplerinden ötürü kurs fiyatlarında artış gözlenmektedir. Bu artışın ne oranda olacağı kurstan kursa değişiklik göstermektedir.

Ehliyet tipleri;

Yeni gelen yönetmelikle değişikliğe uğrayan yalnızca ücretler değil. Sürücü lisans belgesi çeşitlerinde de değişiklikler yaşandı. 8 tip ehliyet varken bugün 18 farklı tipte ehliyet bulunmaktadır. Her ne kadar özelleşse de genel olarak 5 adetten bahsedilebilir. B ehliyeti otomobil, D ehliyeti çekici ve tır, E ehliyeti otobüs, H ehliyeti engelli ve A ehliyeti motosiklet için şeklinde ayrılma yapılabilir. Otomobil için 18, çekici, tır, otobüs için 22 yaşınızı doldurmuş olmanız gerektiğini belirtelim.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*