Evde Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

evde gebelik testi, evde gebelik testi yapma, gebelik testi nasıl yapılır

Bayanların çoğunun hayatının belirli zamanlarında hamile olup olmadıkları konusunda şüpheye düşerler ve bunu biran önce öğrenmek adına gebelik testi uygulamasını yaparlar. Evde olan ve dışarıya çıkamayan eczaneden gebelik testi alamayacak durumda olan bayanların evde çok pratik olarak uygulayabilecekleri gebelik testleri bulunmaktadır.evde gebelik testi, evde gebelik testi yapma, gebelik testi nasıl yapılır

Limon ile Yapılan Gebelik Testi

Sıklık ile adet gecikmesi yaşayan bayanların gebeliklerinin negatif çıkma korkusu nedeni ile çoğu zaman test yapmaktan korkarlar. Evde istenildiği zaman pratik bir şekilde yapılabilecek olan limon testi oldukça basittir. Limon testi birçok bayan tarafından denenmiş ve olumlu sonuçlar alınmıştır. Hamilelik testi için bir adet plastik bardağa idrarınızı yapın, daha sonra bir adet limonu ortadan ikiye bölün ve bir parçasını idrarınızı yapmış olduğunuz plastik bardağın içine damlatın. Bu işlemden sonra limonun içerisinde minik granülleri ya da tortular izleme işlemine koyulacaksınız. Tortular dibe çöküyor ise hayatınız boyunca almak istediğiniz en güzel haber sizin için gerçekleşmiş durumdadır. yani hamilesinizdir. Aksi durum ile karşılaşıldığı esnada yani limon tortuları dibe çökmek yerine idrarın üst yüzeyinde kalır ise hamile değilsiniz demektir.

Karbonat ile Yapılan Gebelik Testi

Gebe olup olmadığınızı öğrenme konusunda size yardımcı olacak diğer bir yöntem ise karbonat ile yapılan gebelik testidir. Bu gebelik testinde de limon testinde olduğu gibi plastik bir bardağa idrarınızı yapın. İçerisinde idrar bulunan plastik bardağın içerisinde yaklaşık olarak bir çay kaşığı kadar karbonatı yavaş bir şekilde dökün ve bu işlemden sonra idrar ve karbonatın yapmış olduğu tepkimeyi izlemeye başlayın. Karbonat döküldükten sonra idrarın üzerinde köpürmeye başlamış ise sevinebilirsiniz çünkü hamilesiniz. Karbonat döküldükten sonra hiçbir şekilde köpürme göstermeden direk dibe çöküyor ise hamile değilsiniz demektir.

Karbonat ve limon testi birçok bayan tarafından denenerek olumlu sonuçlar alınmış testlerdir. Sizlerde evlerinizde bu tür testleri uygulayarak kendi kendinize hamile olup olmadığınızı test edebilirsiniz. Yapılacak olan gebelik testlerinde sabah aç karna idrarın yapılmasına önem verilmelidir. Aç karna yapılan uygulamalarda daha net sonuçlar çıkmaktadır. Evde yapılan bu tür testlerin doğruluğu tespit edilmiş olsa da size en doğru sonucu yaptıracağınız kan testi verecektir.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*