Evlilik psikoloğu yardımı almanın önemi nedir?

evlilik psikoloğu, evlilik psikoloğundan destek alma, evli çiftler için psikolog desteği

Evliliğiniz sizin için bir hayal kırıklığına ya da hayatınızı baştan aşağı etkileyen bir olumsuzluğa dönüşmüş olabilir. Ya da evlilik arifesinde partnerinizle yaşanan tatsızlıklar sizin hayatınızı etkileyecek bu önemli kararda şüpheye düşürmüş olabilir. Uzun süren evliliğinizde eski heyecanın kalmadığını hatta evliliğinizin sonlanması gerektiğini düşünüyor olabilirsiniz. Hatta aile içi şiddetli geçimsizlik yaşıyor ve bunların çözümsüz olduğuna inanıyor olabilirsiniz. Ancak evlilik hakkında sorununuz ne olursa olsun evlilik psikoloğu yardımı alan çiftlerin yaşadığı mucizevi değişim sizin için de büyük bir ümit olmalıdır.evlilik psikoloğu, evlilik psikoloğundan destek alma, evli çiftler için psikolog desteği

Her şey sizin için ve sizinle

Evlilik psikoloğuna gitmek sizin için gelenek dışı bir fikir gibi gelebilir ya da doğru bir terapist bulmak konusunda soru işaretleriniz olabilir. Ancak karşınızdaki evlilik psikoloğunun bu alanda eğitimli ve uzman olduğunu unutmadan, dürüstlük ve tarafsızlık çerçevesinde çift olarak çaba göstermelisiniz. Eğer eşinizi terapilere katılım için ikna edemiyorsanız pes etmemeli en azından kendiniz kendi payınıza neler düştüğünü daha kolay gözden geçirmek için evlilik psikoloğu yardımı alabilirsiniz.

Evliliğiniz tamamen değişebilir

Evlilik psikoloğu hakkında yeterince bilinçli olmadığınızı düşünüyorsanız da size kesin çözümler vaat etmese de terapilerin değiştirdiği hayatların göz ardı edilemeyecek kadar çok sayıda olduğunu unutmayın. Çevrenizde bu konuda referans alabileceğiniz isimler olduğu gibi size yaklaşımını profesyonel ve rahatlatıcı bulduğunuz bir isimle çalışmak, sorunlarına farklı açılardan terapistinizle bakmak ve iletişim şekilleri konusunda bilgi sahibi olmak evliliğinizi baştan aşağı değiştirebilir.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*