Evlilik terapisti ne yapar?

evlilik terapisti kimdir, evlilik terapisi nedir, evlilik terapistleri kimlerdir

Evlilik terapisti sağlıksız bir sürece girmiş ya da başından beri sağlıksız bir ilişkiye sahip çiftler için oldukça gereklidir. Evlilik terapisti çiftler için çoğu zaman işe yarar, ilişkiyi dengeye sokan bir faktör olarak görülmektedir. Evlilik terapisti ne yapar diye sormadan önce evliliklerin genel olarak karşılaştığı sorunlara değinmek gerekir.evlilik terapisti kimdir, evlilik terapisi nedir, evlilik terapistleri kimlerdir

Evlilikte çiftler arasında yaşanabilen sorunlar

Her şeyden önce yaşanılan en büyük sorunlardan biri kişiler arasındaki sevginin yetersizliğidir. Bu yetersiz sevgi sonucunda ortaya çıkan hoşgörüsüz ve güvensiz tavırlar sonucu çiftlerin arası her geçen gün soğumaya başlamaktadır. Herhangi bir insanla bile sorun yaşamanıza sebep olabilecek hatalı ilişki biçimleri-tavırları da önemli bir sorundur. Kişiler arasındaki çatışmalar her tür ilişkide var olabilmektedir fakat bu çatışmaların çözümsüzlüğü ile biriken sinir ve stres zamanla çiftlerin arasında bir duvar oluşturur ve bu duvar yüzünden çiftler birbirlerine karşı eski açık ve duygusal olarak partnerine dönük tavrını bırakıp yerine izole edilmiş duygular ve tavırlar sunabilir.

Evlilik terapistinin amacı nedir?

Evlilik terapisti ne yapar sorunu her sorunlu evlilik ilişkilerinde merak edilen bir sorudur. Evlilik terapisti eşler arasında yozlaşmış ve bozulmuş ilişki biçiminin daha iyi, saygılı, hoşgörülü ve anlayışlı bir yapıya kavuşması için vardır. Evlilik terapistinde, evliliklerde yanlış giden birkaç insani sorunun ya da büyük hatalar sonucunda oluşan hasarın giderilmesi amaçlanmaktadır. Hiçbir çift evlilikleri için terapi almaktan çekinmemelidir.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*