FİZİĞİNİZE GÖRE ABİYE MODELLERİ

fiziğe göre abiye seçimi, farklı fizikler için abiye modelleri, fiziksel duruşa göre abiye modelleri

Her kadın abiye elbiselerin büyüsüne kapılmakta ve özel geceleri için vazgeçemediği parçalardan biri olarak dolabına koymaktadır. Ancak çoğu kadın abiye elbiseleri seçerken fiziğine bakmadan bir tercih yapmaktadır. Bu yazımızda özellikle fiziğinden birazda olsa haberdar olan ve vücuduna uygun modelleri seçmek isteyen kadınlara yardımcı olacağız. Böylece sanki usta bir modacı tarafından dikilmiş gibi oldukça şık ve hoş bir görüntüye sahip olunacaktır. Peki ama fiziğinize göre abiye modelleri nasıl olur?, vücut yapınız hangi modelleri işaret ediyor?fiziğe göre abiye seçimi, farklı fizikler için abiye modelleri, fiziksel duruşa göre abiye modelleri

Elma Vücut Tipine Göre Modeller

Elma vücut tipi, kalın boyuna sahip, geniş göğüs kafesli, hafif kambur duran ve normal göğüsler ile kalın bele sahip olan kadınlar için denmektedir. Bu vücut tipine sahip olan kadınlar bel bölgesinden uzak duracak ve boyu ince gösterecek modelleri tercih etmesi gerekmektedir. Derin ir göğüs dekolteli abiye modelleri bu vücut tipi  için oldukça uyumludur. Ayrıca sade, dekolteli ve kısa abiye modelleri de bu vücut tipine sahip kadınlar için uygun olarak belirtilmektedir.

Kum Saati Vücut Tipine Göre Modeller

Kum saati vücut tipi ise genel olarak ince bir kemik yapısına sahip olan ve dolgun göğüsler ile vücuduna göre iri kalçalara sahip olan kadınlara deniyor. Bu vücut tipi için en uygun abiye modelleri ise balık elbiselere ve basene kadar rahat oturarak belden aşağısında uçuşan ya da balon tipi elbiselerdir. BU vücut tipine sahip kadınlar, likra tarzında vücuda yapışan elbiselerden uzak durmalıdır. Sırt dekolteli ya da askılı modeller de bu vücut tipi için oldukça uygundur.

Düz Vücut Tipine Göre Modeller

Düz vücut tipi genel olarak geniş omuzlara sahip, normal veya iri yapıya sahip göğüsleri olan, düz bir bele sahip ve uzun bacakları olan kadınlara denmektedir. Bu vücut şekline sahip olan kadınlar genellikle kıvrımsız ve dümdüz inen bir özellikleri bulunuyor. Bu vücut tipinde olan kadınlar abiye modellerinde genellikle üst kısım modelinden ters üçgen olan ve alt kısmında da üçgen kesimlere sahip olan elbiseler tercih edilmelidir. Her zaman omuzları geniş gösterecek ve özellikle etekleri çan kısmında açılan modeller de düz vücut tipi için oldukça uygun bir seçim olacaktır.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*