Göğüs Estetiği Nasıl Yapılır?

göğüs estetiği ameliyatı yapımı, göğüs estetiği yapımı

Göğüs estetiği ameliyatları hastanede genel anestezi altında yapılan yaklaşık 2-4 saat arasında süren ameliyatlardır. Bu ameliyatlarda hastayla daha önce yapılan görüşmede verilen ortak karar ve hastanın anatomik ihtiyacı göz önüne alınarak, göğüs büyütme, göğüs küçültme, dikleştirme, meme ucu estetiği vs. uygulamaları gerçekleştirilebilir.

Örneğin göğüs büyütme operasyonları yaklaşık olarak 3-4 saat süren operasyonlardır. Bu operasyonlar hastayla verilen ortak karar doğrultusunda koltuk altından, meme başı etrafından, veya meme alt katlanışından yapılan yaklaşık olarak 3-4 cm’lik kesiklerle girilip silikon meme protezlerinin yerleştirilmesiyle yapılan tüm Dünya’da yaklaşık 40 yıldır uygulanan bir yöntemdir. Bu tür göğüs büyütme ameliyatlarından sonra hastaya genellikle sporcu sutyeni denilen sutyenler tavsiye edilmektedir. Bunun nedeni ise göğüs kısmına takılan protezlerin yerine yerleşme sürecinde hastaya herhangi bir rahatsızlık vermeme adına uygulanan bir modeldir.göğüs estetiği ameliyatı yapımı, göğüs estetiği yapımı

Göğüs küçültme ameliyatları tam anlamıyla estetik güzellik için uygulanan ameliyatlar değildir. Bu tür ameliyatlar hastaların sağlık problemlerini gidermek adına uygulanabilen operasyonlarıdır. Hastaların en büyük şikayetleri omuz bölgelerinde çukurluk, göğüs altlarında pişikler, mantar oluşması ve ileride çok ciddi boyutlara varabilecek sırt ağrıları şikayetleri ile uygulanan ameliyatlardır. Bu şikayetler göğüs küçültme ameliyatları ile büyük ölçülerde azalmaktadır.

Göğüs dikleştirme ameliyatında ise yaşanan en büyük problemler hem sarkık hem de içi boş yani hacmi küçük olmasıdır. Bu şekilde olan göğüslerde ameliyat sırasında iki farklı tekniğin kullanılması gerekir. Bu işlemler iki farklı uygulama olmasından dolayı aslında iki ameliyat gerekmektedir, fakat günümüz koşullarında doktorlar hastalara kolaylık olması için gereken riski alarak bu ameliyatı tek seferde yaparlar. İçi boş bir memenin ilk aşamada göğüs ucunu yukarı alarak içine bir protez koyularak gerçekleştirilen işlemlerdir. Daha sonra göğüsteki fazla deri parçaları çıkartılarak göğüs estetiği ameliyatlarının en çok zahmet isteyen operasyonlarından biri olan göğüs dikleştirme ameliyatı sonlandırılır.

Göğüs estetiği operasyonları ülkemizde oldukça fazla uzman doktor ve kliniklerde yapılmaktadır. Bu işlemleri ve ameliyatları gerçekleştirmek için Sağlık Bakanlığı’ndan izin alması gereken doktorlar bu izinlere sahip olabilmek için oldukça fazla koşulu yerine getirmelidir.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*