Göğüs Estetiği Sonrası Psikolojik Özgüven Ve Fizyolojik Bir Güzellik Kazanın

göğüs estetiği, göğüs estetiği sonrası, göğüs estetiği yapımı

Göğüs estetiği uygulama süreci nasıldır?

Göğüs estetiği en az yüz estetiği kadar çok sayıda kadını ilgilendiren bir konu olup, meme büyültme ya da meme küçültme şeklinde iki şekilde gerçekleştirilmektedir. Meme küçültme ya da meme büyültmede plastik operasyon sonrası rekonstrüktif açıdan yüksek bir memnuniyet düzeyi yakalanmaktadır. Hasta memnuniyetinin yüksek oranda olması göğüs estetiğine olan başvuruları da artırmaktadır. Kadınların başvuru sebeplerinden biri de göğüsteki aşırı büyümenin ya da fizyolojik açıdan küçük memelerin yarattığı menfi psikolojik durumdur. Bunların çözümünde İstanbul’daki Nişantaşı göğüs estetiği uzman hekimleri başarılı cerrahi operasyonlar uygulamaktadır. Bunun dışında İstanbul’un birçok yerinden başvurular olmakta, Bakırköy göğüs estetiği ya da diğer ilçelerde de cerrahi operasyonlar yapılmaktadır.göğüs estetiği, göğüs estetiği sonrası, göğüs estetiği yapımı

 Peki, meme estetiği sorununa yol açan sebep nedir? Meme estetiğinin başlıca nedenlerinden biri hipertrofidir. Hipertrofi dokuların normal boyutundan fazla büyümesi olup, ilgili bölgede genetik ya da besin fazlalığının yarattığı hormonal faaliyet artışıdır. Memenin anormal büyümesi ise plastik estetik cerrahiyle başarıyla çözümlenmektedir. Elbette göğüs estetiği yapan hekimler hipertrofi sonuçlarını gidermenin yanında göğüse estetik bir form kazandırmaya çalışmaktadır. Dolayısıyla Nişantaşı göğüs estetiği kliniğinde kapsamlı bir plastik cerrahi söz konusudur. Meme küçültmede ise meme implant teknolojisi uygulanan yöntemlerden biridir ve hastalarda oldukça yüksek bir memnuniyet yaratmaktadır. İmplant teknolojisi aynı zamanda meme büyültmede de tatbik edilir. Ayrıca yeni nesil meme implantlarındaki çip teknolojisi, meme protezi açısından bir devrim sayılabilir.

 Meme estetiğinin fizyolojik ve psikolojik sonuçları nelerdir?

 Meme estetiğinde günümüz tıp teknolojisinde başarı oranı çok yüksek olup, hastaların memnuniyet derecesi gayet iyi bir orandadır. Bununla birlikte meme cerrahisi sonrası istenmeyen sonuçlar az da olsa görülebilmektedir. Bunlardan en öne çıkanı ise, meme etrafı ya da meme ucundaki duyarlılıkta farklı hissedişlerdir. Örneğin asimetrik bozukluk bunlardan biridir. Bunun dışında estetik cerrahi sonuçları mükemmele yakın bir verimlilik sunar. Meme estetiği psikolojik açıdan da önemli sonuçlar verir. Zira göğüs bölgesi kadın için cinsel kimliğe de işaret eder ve kadınlık hissiyatını önemli ölçüde yansıtır. Özetle, Bakırköy göğüs estetiği ya da diğer ilçelerden yapılacak müracaatlar sonrasında yapılan cerrahi operasyonlar, kadınlara hem güzel bir göğüs estetiği kazandırmakta hem de psikolojik bir özgüven yaratmaktadır.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*