Gözaltı Morluklarına Bitkisel Öneriler

göz altı morlukları, göz altı neden morarır, göz altı morluklarına bitkisel çözümler

Yaşamları boyunca insanların zararlı güneş ışınlarına maruz kalma, uykusuzluk, stres, kötü beslenme alışkanlıkları, alerji ve genetik yapıları gibi nedenlerden ötürü oluşan gözaltı morlukları karşımıza çoğu insanın ortak sorunu olarak çıkmaktadır. Sağlığımıza zarar vermeden bitkisel ürünleri kullanarak kolayca gözaltı morluklarından kurtulabilirsiniz. İşte bu yöntemlerden bazılarını sizler için derledik;göz altı morlukları, göz altı neden morarır, göz altı morluklarına bitkisel çözümler

Maydanozla tedavi: 2 yemek kaşığı yoğurtla 3 yemek kaşığı maydanozu mikserden geçirip gözaltına uygulayabilirsiniz. 15-20 dk sonra gözaltı ve gözlerinizi ılık su ile durulayabilirsiniz. Gözaltı morluklarının geçmesini haftada bir kere uygulayarak sağlayabilirsiniz.

Patates ve salatalıkla tedavi: Patates ve salatalık her evin mutfağında devamlı bulundurulan sebzelerin arasında yer alır ve kısa sürede gözaltı morluklarına çözüm sunar. Patatesi rendeleyerek salatalığı da dilimleyerek gözaltı çevresine uygulayabilirsiniz. Sonucun daha etkili olması için patates ve salatalığın suyunu çıkartarak gözaltına pamuk yardımı ile sürebilirsiniz. Gözaltı morluklarında bu sayede kısa sürede iyileşmeler göreceksiniz.

Üzüm çekirdeği yağıyla tedavi: Gözaltı morluklarının tedavisinde üzüm çekirdeği yağı en etkili çözüm olarak bilinmektedir. Besleyici ve antioksidan madde açısından son derece zengin bir içeriğe sahip olan üzüm çekirdeği gözaltı morluklarına da etkili bir çözüm sunar. Gözaltında bulunan damarları üzüm çekirdeği güçlendirir, şişliği azaltır ve gözaltı morluklarına karşı başarılı bir etki sağlar.

Üzüm çekirdeği yağını uygularken inceltilmesine gerek yoktur. Alerjik ciltlerde bile çeşitli araştırmalar neticesinde üzüm çekirdeği yağına karşı hassasiyetin oldukça düşük olduğu belirtilmiştir. Ellerinizle gözaltlarına üzüm çekirdeği yağını masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Bir haftanın sonunda genellikle morluklar iyileşmeye başlayacaktır.

Çayla tedavi: Bu tedavi yöntemi poşet çayların yaygınlaşması ile kolaylaşmaya başlamıştır. Poşet çayın, çayı demledikten sonra soğuması beklenir. Gözaltlarına daha sonra konularak bir süre beklenir. Hem bu sayede gözlerin dinlenmesi sağlanır hem de morluklarda azalma görülür.

Gözaltı morlukları tedavisi doğal yöntemler kullanılarak mümkündür. Kimyasal içerikli kozmetik ürünler yerine bu nedenle bu tür doğal yöntemlerin tercih edilmesi her zaman sağlık açısından en doğru olan tedavi yöntemidir.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*