Gözlük Takan Kadınlar İçin Göz Makyajı Teknikleri

gözlük takan kadınlarda makyaj, gözlüklü kadınlar nasıl makyaj yapmalı, gözlük takanlarda makyaj yapımı

“Gözlük takan kadınlar göz makyajını nasıl yapmalı ?” çok sık karşılaşılan bir soru. Özellikle bu ten rengi, göz rengi, gözlük çerçevesi ve modeliyle doğru orantılıdır. Kendinize uygun bir gözlük seçtiğinizde ilk adım şu olmalıdır: eğer gözlük camları dolayısıyla gözlerimiz çok büyük ve deforme gösteriyorsa onu küçük göstermeliyiz. Bazı makyaj hileleriyle sağlanabilir. Bu şu demek: daha pastel tonlar uygulayıp daha geçişli eyelinerla (hatta sürdüğünüz bir kalemi bile pamuklu çubukla dağıttığınızda aynı etkiyi elde edersiniz) böyle uygulamalarla gözleri toparlayıp gözlük ile birlikte daha güzel görüntüler yakalanabilir.gözlük takan kadınlarda makyaj,  gözlüklü kadınlar nasıl makyaj yapmalı, gözlük takanlarda makyaj yapımı

 Eğer açık renkteyse daha hafif daha sıcak tonlarla makyaj yapılmalıdır. Mesela kahverengi ideal bir renktir. Ayrıca her türlü kıyafete de genel uyum sağlayan bir renktir. Kısacası joker renklerdendir. Gözlükle göz çok daha çarpıcı çok daha etkili olduğundan far olabildiğince geçişken sürülmelidir. Bir fırçayla sürüp bir fırçayla farımızı dağıttığımızda bu geçişkenliği elde edebiliriz.

 Kaş altının aydınlık olması önemlidir. Bu hem gözü çok güzel gösteren hem de farı vurgulayan bir uygulamadır. Bu uygulamaya high lighted denir. Sırada da olmazsa olmazlardan eye liner var. Oldukça ince bir eye liner çizmenizi tavsiye ederim. Bu uygulamayı fırça yada kalemle de yapabilirsiniz. Yaptıktan sonra pamuklu çubukla dağıtabilirsiniz. Yine gözün alt tarafına da çok ince bir çizgi çekilmelidir.

 Gözlük kullanan hanımlarımız kalem uygulamasını yaparken yani kendine kalem sürerken daha ince kalemleri ve daha geçişken kalemleri tercih etmeleri önerimizdir. Ayrıca kaleminiz sıcağa ve suya dayanıklı bir kalem olursa makyajda bir adım daha önde olmuş olacaksınız. Gözlük kullanan kadınlarımız kirpikleri yoğunlaştıran rimeller tercih etmelidirler. Çünkü uzatan rimeller kirpikleri olduğundan fazla uzattığı için gözlük camına değme, yapışma, boya çıkarma gibi sonuçlar doğurabilir.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*