Güzellik Olgusu Neden Önemli

kepçe kulak, kepçe kulak ameliyatı yapımı, kepçe kulak tedavisi

Güzellik olgusu, içinde yaşanılan toplum ve modernlik anlayışına göre farklılıklar gösterse de yüz simetrisi açısından düzgün ve temiz ciltli bir yüze sahip olmayı ifade eder. Güzellik olgusunun insan ilişkilerinde önemli bir yer tutmasından dolayı özellikle yüz bölgesi çok daha fazla önem arz etmektedir. Yüzü güzel olanların her zaman ilgiye mazhar olmasından dolayı ve ilişkilerinde el üstünde tutulmaları nedeniyle herkes güzellik olgusuna meyletmektedir.kepçe kulak, kepçe kulak ameliyatı yapımı, kepçe kulak tedavisi

Güzellik olgusu, tek başına bir anlam ifade eden ender insan özelliklerinden ve kriterlerden biridir. Güzel olmak için yüzdeki kusurların ve şekil bozukluklarının estetik ameliyatlar ile giderilmesi yoluna başvuranların amacı güzellik olgusuna verilen değerden kaynaklanmaktadır. Fıkka burun, kiraz dudaklar, hilal kaşlar, elma gibi yanaklar, şık kulaklar gibi tanımlamalar ile yüz bölgesindeki organlara yakıştırmalar yapılmasının nedeni o organın beğenildiğinin belirtilmesi içindir. Tüm bu yakıştırmaları yüzünde bulunduran kişiye de güzel tanımlaması yapılarak bir bütün halinde değerlendirildiği belirtilmektedir. Kulakları kepçe olan birine şık bir yakıştırma yapılması mümkün olmadığı için kepçe kulak ameliyatı ile kulaklardaki kepçelik ortadan kaldırılmaktadır. Alaycı ve aşağılayıcı yakıştırmaların daha fazla yapıldığı kepçe kulaklıların bu durumdan kurtulmak için kepçe kulak estetiği yaptırdıkları veya kulakları bantla arkasından yapıştırmak gibi kendilerince basit yöntemler geliştirerek kulaklarının kepçeliğinden kurtulmaya çalıştıkları bilinmektedir. Eğri veya kırılmış bir burnu olanların da rinopilasti ameliyatı ile burunlarını fıkka diye tabir edilen yuvarlak ve küçük burun haline getirmelerinin nedeni güzellik olgusundan kaynaklanmaktadır.

Güzellik olgusu, yüzdeki tüm organların birbiriyle uyumlu ve gösterişli olmalarıyla eş değer tutulmaktadır. Kaşıyla gözü, burnuyla ağzı, kulağıyla yanağı gibi yakıştırmaların hepsi güzellik olgusuna yapılan vurgulardır. Her yeriyle güzel olabilmenin yolu ise estetik operasyonlar geçirerek kusurların yok edilmesiyle mümkün olabilmektedir.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*