Ihlamur ve Nane Çayı İle Kışa Meydan Okuyun

Nane çayı tüketimi, ıhlamur çayı tüketimi, kışta nane ve ıhlamur çayı içmek

Mevsimsel geçişlerin yaşandığı şu günlerde soğuk algınlığı ve gripten korunmak adına yapabileceğiniz ne varsa yapsanız iyi edersiniz. Kalın giyinmeye, üstünüz açık yatmaya dikkat edebilir. Sıcak şeyler içerek vücudunuzu sıcak tutabilirsiniz. Özellikle kışta hasta olmamak adına ayaklarınızın sıcak kalmasına dikkat etmeniz de gerekmektedir.Nane çayı tüketimi, ıhlamur çayı tüketimi, kışta nane ve ıhlamur çayı içmek

Soğuk algınlığı ve grip gibi sorunlar başınıza geldiyse, vücudunuzun kısa sürede kendini toparlayabilmesi için sıcak şeyler tüketmelisiniz. Ihlamur ve nane çayı tüketeceğiniz sıcak şeylerin başında gelmelidir. Ihlamurun bağırsak düzenleyicisi ve dinlendirici etkisi bulunmaktadır. Her gün hasta olsanız da olmasanız da ıhlamur çayı tüketerek stresten uzak, bağırsak düzenine sahip bir şekilde hayatınıza güllük gülistanlık bir şekilde devam edebilirsiniz.

Nane çayını her gün düzenli içemiyorsanız da en azından hastalandığınız zamanlarda tüketmenizi tavsiye ederiz. Çünkü içerdiği mineral ve diğer maddeler sebebiyle hastalıklara karşı bağışıklı siteminizin daha dirençli olmasını sağlamaktadır. Daha dirençli bir vücut daha geç hasta olmak demektir.

Peki; ıhlamur ve nane çayını nereden bulabilir, nasıl demleyebilirsiniz. Aktarlardan temin edebileceğiniz kurutulmuş nane ve ıhlamur çaylarını sıcak suyun içine atarak normal çay demliyormuş gibi demleyebilirsiniz. Eğer bu şekilde satılan çayları tüketemiyorsanız, marketlerde satılan sallama poşet çayları tercih edebilirsiniz. Sıcak suyun içine atacağınız sallama poşet çayın aromasını suya geçirmesini bekleyin ve sonrasında tüketin.

Ihlamur tüketerek hem hastalıklardan korunabilir hem de ruhen rahatlayabilirsiniz. Stres alıcı etkisi bulunan ıhlamur çayı kendinizi psikolojik yönden sıkıntıda hissettiğiniz anlarda yardımcınız olacaktır. Ayrıca bağırsak sorunları yaşıyorsanız ve mide, karın ağrınız varken de iyi bir tedavi aracıdır. Düzenli olarak ıhlamur tüketirseniz kabızlık ve karın ağrısı şikayetleriniz en aza inecektir.

Boğazınız sık sık tahriş oluyorsa nane çayı tüketmeyi düşük doza indirmeniz gerektiğini de hatırlatmak isteriz. Nane çayının keksin bir yapısı olduğundan bazı kişilerde boğaz tahrişlerinin daha kötü duruma gelmesine sebep olabilmektedir. Özellikle de ses sanatçısıysanız ya da herhangi bir şekilde sesinizi çok fazla kullanmanız gerekiyorsa nane çayı yerine ıhlamur çayı tüketmelisiniz.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*