İstanbulda İmplant Yaptırma

implant yaptırma

İstanbul, implant işlemi için günümüzde tercih edilebilecek belki de en uygun şehirdir. Zira implant işlemini gerçekleştiren kişi ve kurum sayısı çok fazladır. Bu da hastalar için daha uygun fiyatlar anlamına gelir. Hatta yurt dışından implant tedavisi yaptırmaya gelen yabancılar mevcuttur. İmplant, İstanbul’da yurt dışına kıyasen daha ucuza gerçekleşen bir işlemdir ve yabancılar tarafından da tercih edilmektedir. İstanbul, implant merkezi haline gelmiştir denebilir. Neredeyse her hastane ve klinik tarafından sunulan bir hizmettir. Sadece belli yerlere mahsus bir işlem değildir. Hatta uygulanacak implant yöntemine göre, sıradan bir dişçi muayenehanesinde dahi gerçekleştirilebilir. Ancak en çok bilinen geleneksel çene kemiği içi implant yöntemi, klinik ve hastaneler tarafından gerçekleştirilir. Zira bu işlem, teknik olarak bir ameliyat sayılır ve tam teşekküllü bir yer gerektirir.implant yaptırma

Hastanın, implant işlemi için yer bakmaya başlamasından önce ne tür bir implant’a ihtiyacı olduğunu belirlemesi gerekir. Bu noktada diş hekimi yol gösterecektir. İmplant türü belirlendikten sonra, kullanılacak implant’ın markası belirlenmelidir. Zira implant’lar, markalarına ve kalitelerine göre fiyatlarının belirlendiği materyallerdir ve ucuz da değildirler.  Bundan sonraki aşamada, hastanın belirlediği implant markasını kullanan bir klinik veya hastane bulması lazımdır. Bu noktada birden fazla seçeneğin olması her zaman için iyidir. Zira aynı implant, kurumda kuruma fiyat bakımından değişiklik gösterebilmektedir. İstanbul, bu açıdan iyidir. Hastanın seçim yapabileceği pek çok alternatif bulunmaktadır.

Tüm bu tespitler yapıldıktan sonra hasta, diş hekimi ile birebir görüşmelidir. Zira uygulamayı yapacak diş hekiminin bilgi ve becerisi, her şeyden daha çok önemlidir. En iyi hastaneyi ve en iyi implant’ı bulmuş olsanız dahi, diş hekiminiz iyi değilse bir anlamı olmayacaktır.  Bu noktada, implant üzerine daha sık uygulama yaptıkları için estetik diş merkezlerini / hastanelerini tercih etmenizi tavsiye ederiz. Ancak implant, günümüzde devlet ve üniversite hastanelerinde de yapılabilen bir işlemdir. Fakat devlet kurumları pek tercih edilmemektedir. Zira SGK, implant bedellerini karşılamak için pek çok bürokratik şart koşmaktadır. İmplant ücreti, hastanın cebinden çıktığından, daha çok özel klinik ve hastaneler tercih edilmektedir.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*