Kalorifer Böceklerinin Özellikleri Nelerdir?

kalorifer böceği, kalorifer böceğinin özellikleri, kalorifer böceği nedir

Halk arasında bir diğer ismi hamam böceği olan kalorifer böceği ismini kalorifer, ısıtıcı ve petek gibi ısı veren sıcak yerlerde yaşamaları sebebiyle almıştır. Kalorifer böceğinin özelliklerinden biri de tüm dünyaya yayılmış ve her türlü iklim ve bölge şartlarında yaşayabilir olmalarıdır. Kalorifer böceğinin renkleri genellikle siyah ve kahve tonlarındadır. Oval yapılı olan bu haşere türünün dişisi kanatsız , erkekleri kanatlıdır. Çok hızlı hareket ederler. Günde 2-5 km yol kat edebilen kalorifer böcekleri  ile mücadele oldukça zordur. Çünkü kimyasal maddelere karşı dayanıklılardır. Bu nedenle bireysel olarak kalorifer böceği ile mücadele etmek güçtür. Bize hem zaman hem de maddi açıdan kayba neden olmakla beraber yetersiz kalacaktır. Hem haşerenin cinsini bilmeden, kullanılacak ilaç dozunu bilmeden hem de nasıl bir yöntem uygulayacağını bilemeden yanlış yollar izlenebilir. Kalorifer böceği ilaçlama sürecinde en güvenilir ve etkin yol kalorifer böceği ilaçlama şirketlerinin servislerinden yardım almaktır.kalorifer böceği, kalorifer böceğinin özellikleri, kalorifer böceği nedir

Yaşadıkları bölge ve iklim şartlarına göre değişiklik gösterse de ortalama boyutları 20-25 mm kadardır. Nemli ve sıcak yerleri seven kalorifer böceği pis ortamlarda yaşarlar. Bu sebeple verem, hepatit, mantar, astım, alerjik reaksiyonlar, gıda zehirlenmesi, dizanteri  gibi birçok hastalığa sebep olduklarından insan sağlığını tehdit eder.  reaksiyonlar, gıda zehirlenmesi, dizanteri  gibi birçok hastalığa sebebiyet verecek tehlikededir.  İnsan sağlığını tehdit eden kalorifer böcekleri ile mücadelede  kısa sürede etkili ve kesin bir çözüm için Sağlık Bakanlığından onaylı ve profesyonel kalorifer böceği ilaçlama şirketlerinden yararlanılmalıdır.

Evlerimize alışveriş, eşya ve kanalizasyon boruları aracılığıyla girerler. Ömürleri yaklaşık 15 aydır. Bir defada 200 civarı yumurta üretebilen kalorifer böceğinden kurtulmak istiyorsak biran önce zaman kaybetmeden için garantili bir şekilde kalorifer böceği ilaçlama hizmeti veren, uzman ekiplerle çalışan kalorifer böceği ilaçlama şirketleriyle çalışılmalıdır. Bu ilaçlama yılın 12 ayı periyodik olarak Sağlık Bakanlığı onaylı  kalorifer böceği ilaçlama firmaları ile gerçekleşmelidir.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*