Kasko Yaptırmak ve Kaskonun Faydaları

Kasko nasıl yaptırılır, kasko fiyatları ne kadar, kasko yaptırmanın yararları

Araç kullanmak son derece keyif veren bir fiildir. Lakin araç kullanırken kaza yapmak da en olası şeylerden bir tanesidir. Allah göstermesin başınıza bir kaza geldiğinde ne yapacağınızı şaşırmamak için bazı önlemler almanızda fayda vardır. Alabileceğiniz kaza karşıtı önlemlerin ilkleri elbette can güvenliğiniz ile ilgili olmalıdır. Örneğin; aracınıza bindiğinizde mutlaka emniyet kemerinizi bağlayabilir, çocuklarınızın varsa ve yaşları küçükse onları kendilerine ait koltuklara oturtup kemelerini bağlayabilir, daha dikkatli bir şekilde aracınızı sürebilir ve alkol vb. gibi maddeleri kullandıktan sonra direksiyon başına oturmaktan uzak kalabilirsiniz. Her ne kadar bu önlemleri almış olsanız da kaza tek taraflı yapılan bir şey değildir. Sizin aldığınız onca önleme rağmen başka bir araç size çarpabilir ve bunun sonucunda can kaybınız olmasa dahi aracınızda bir kaza meydana gelebilir. İşte bu gibi durumlar için mutlaka aracınızda kasko bulunmalıdır. Kasko nasıl yaptırılır, kasko fiyatları ne kadar, kasko yaptırmanın yararları

Kasko Nedir?

Kasko bir araç trafik kazasına karıştığında onarımını yaptıran, araç çalındığında değeri kadar parayı sahibine ödeyen bir sigorta türüdür. Satın aldığınız araç belirli kriterleri saplıyorsa ki en önemli kriter model yılıdır aracınızı sigorta altına alabilirsiniz. Bir hırsızlık vakası sonucunda aracınız çalınırsa, sel vb. gibi doğal afetlerde aracınız zarar görürse veya bir trafik kazasına karışırsanız kasko aracınızın onarımını yaptırır veya size yeni bir araç temin eder.

Kasko Fiyatları Ne Kadar?

Kasko poliçenizin içerdiği şartlara ve aracınızın model yılına göre kasko fiyatları farklılık göstermektedir. Ancak minimum 1000 lira gibi fiyatlara bir hayli güzel imkanlar sunan orta seviyeli kasko paketleri satın alabilirsiniz.

Kasko Nerede Yaptırılır?

Kasko yaptırmak için sigorta şirketlerinin acentelerini ya da trafik sigortası yapan sıradan acenteleri ziyaret edebilirsiniz. Dilerseniz internet üzerinden de kasko poliçesi düzenleyebilir ve online olarak aracınızı kasko korumasına alabilirsiniz.

Kaskonun Sağladığı Faydalar Nelerdir?

Kaskonun en güzel yanı bir kaza veya hırsızlık sonucunda hasara uğrayan ya da tamamıyla ortadan kaybolan aracın kaybının giderilmesidir. Bir kaza sonucunda aracınızda 15 bin liralık onarım maliyeti oluşursa kaskonuz varsa cebinizden bu para çıkmaz ve kaskonuz aracınızı tamir ettirir. Aracınızın çalınması ve hiçbir şekilde bulunamaması durumunda ise aracınızın yerine başka bir araç temin edilir ya da size araç bedeli kadar nakit para ödenir.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*