Kerastase Densifique Bain Densite

kerastase densifique, kerastase şampuan, kerastase şampuan çeşitleri

Kerastase densifique bain densite saç bakımı konusunda dünya çapında üne ulaşmış olan kerastase firmasının dökülen saçlar için yoğunlaştıran formülüdür. Resmi web sitesine göz attığımızda saç bakım kategorisi içerisindeki 11 ayrı formül den sadece bir tanesidir. Fransızcadan çevirdiğimizde yoğunluk banyosu anlamına gelen bain densite incelen ve dolgunluğunu kaybeden saçlar için üretilen üründür. Densifuque serisinde erkek ve kadınların saç yoğunluğu kaybı için ayrı üretim bulunuyor. Erkek ve kadın saç tellerinin biyolojisi ayrı incelenip o yönde farklı ürünler ortaya çıkarılmış.kerastase densifique, kerastase şampuan, kerastase şampuan çeşitleri

Erkek saç yoğunluğu için ürünler

  1. Aşama olarak gösterilen banyo aşamasında yoğunluk kazandıran saç banyosu şampuanının kullanılması gösteriliyor. Saça hafif ve nazikçe masaj yaparak uygulanıyor. Birkaç dakika saçı ovaladıktan sonra durulanıyor. Saç temizliği açısından işlem birkaç kez daha tekrarlanabilir.
  2. Aşama da canlandırma aşaması. Densifique yoğunlaştırıcı serumu saçın köklerine yanında verilen aparat ile iyice yediriyoruz ve durulama yapmadan o şekilde bırakıyoruz. Ayrıca bunun yanında 2. Bir takviye olarak saç yoğunluğu aktivatörü de verilmiş bu ürünü nemli saça sabah yada akşam 3 ay boyunca az bir miktar uygulanır.
  3. Son aşama doku kazandıran şekillendirici wax aşaması saçın kolay şekil alamsı ve dolgun görünmesi için uygulanan kalıntı bırakmayan ürün.

Kadın saç yoğunluğu için ürünler

  1. Erkekler de olduğu gibi kerastase densifique bain densite şampuanı ile saç yıkanır.
  2. Saç yoğunlaştırıcı bakım sütünü 2-3 fındık büyüklüğünde alıyoruz ve saç kökleri ile saç uçlarına yayıyoruz. Biraz bekledikten sonra saçı duruluyoruz.
  3. Kadınlarda canlandırma aşamasında sadece densifique serum önerilmiş saç aktivatörü belirtilmemiş. Yine yoğunlaştırıcı serumumuzu saçın köklerine yedirip durulamdan bırakıyoruz.
  4. Şekillendirici aşamada erkeklerdeki wax yerine şekillendirici köpük bakım ürünü kullanıyoruz. Bir sıkımlık köpüğü saçın her yerine uyguladıktan sonra saçımızı istediğimiz gibi şekillendirebiliriz.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*