Kimler Moto Kurye Olarak Çalışabilir?

moto kurye olmak, kim moto kurye olabilir, moto kurye nasıl olunur

Moto kurye,  yerler arası mesafe kısalığından ortaya çıkmış -teslimatı doğru şekilde yapılırsa- oldukça hızlı olan bir kurye çeşididir. Moto kurye olabilmek için gerekli eğitimleri almış olmak gereklidir.  Bu gerekliliğin en başında, yasanın öngördüğü şekilde söylemek gerekirse A2 ehliyetine sahip olmak.  Moto kurye olabilmek için sadece A2 ehliyeti yeterli değildir. Mülakatta bulunacağınız yöneticinin size karşı üslubun ve iş odaklı eleman olarak bakması , sizde bu yeterliliği görmesi gerekir. Moto kurye olabilmek demek birkaç dakikada bir yere ürünü hemen teslim etmek demek değildir. O ürünü doğru şekilde ulaştırmak, trafik kurallarına ve hız limitlerine uyarak yol tutuşun sağlanmasını beklemek demektir.moto kurye olmak, kim moto kurye olabilir, moto kurye nasıl olunur

Moto kuryelerin birçoğunda taşınılan şey önemli olduğu için kişilerde güvenirlilikte aranmaktadır.  İşverenlerin genellikle yakındığı konuların başında da bu gelmektedir.  Özellikle bazı firmalar askeri koşul için en az 1 veya 2 yıl tecil etme hakkına sahip kişileri moto kurye olarak seçmektedirler. Birkaç ay çalışıp sonrasında iş vereni yarı yolda bırakıp askere gidecek eleman açığına bu ülkede kimsenin ihtiyacı yoktur.

Motorun dünyada ve ülkemizde tutku olduğunu belirtirsek moto kurye olmanın eğlenceli olacağına bakmak, içinde bulunduğumuz işi daha zevkli hale getirmemize olanak sağlayacaktır. Bu tutku veya zevki, hız limitlerini aşacak şekilde görmemeliyiz. Kaza haberlerine bakarken moto kuryelerin  aşırı hızdan dolayı sakatlanma ve yaralanmalara maruz kaldığı bunun en acı örneğidir.

Moto kurye veya diğer işlerde öncelikli olarak kişi ve insan sağlığı sonrasında ise iş gelmektedir.  Sahip olunan ehliyet bu nedenle moto kurye olma koşulunu tamamı ile sağlamamaktadır. İşe girdiğiniz semt ve çalışacak olduğunuz alan sahası sizin bilmediğiniz bir yer ise bu çalışma koşullarınızı daha da zorlaştıracaktır. Bu nedenle hızlı teslimatın sağlanması için bakmakta olacağınız iş seçimi, sizin bulunduğunuz şehre veya ilçeye yakın yerde olmalıdır.  Keşfedemediğiniz kısa yollar hem sizin daha çok benzin yakmanıza sebep olacak hemde işe girerken sizlere birer dezavantaj sağlayacaktır.

Belirtilen şartların hepsi , iş veren ve firmalar açısından sizleri  daha kolay iş sahibi yapmak  adına önemlidir.  Sağladığınız her bir nitelik sizi moto kurye olmaya yaklaştırmaktadır.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*