Kolesterol Düşürücü İlaçlar

Kolesterol hastalarının ilk sorusu kolesterol nasıl düşürülür ise, ikinci soruları da genellikle kolesterol düşürücü ilaç isimleri neler şeklindedir. Oysa kolesterol düşürücü ilaçlar insanların eczanelere gidip kendi kendilerine alabilecekleri aspirin kadar basit bir ilaç olmayıp, yanlış kullanımında son derece ciddi sağlık riskleri almalarına neden olacak yapıdadır.
Kolesterol düşürücü bitkiler yiyerek, yani dengeli beslenerek kolesterolün kontrol altına alınması çok daha yararlıdır. Daha önce herhangi bir kalp sorunu yaşamamış insanlar hekim muayenesi sonucu yüksek kolesterol hastası olduklarını öğrenirse, hekimler öncelikle insanların ilaç kullanmadan 3 aylık dönem içerisinde kolesterol düşürücü bitkiler ile kolesterollerini kontrol altına almalarını isterler. Kolesterol tedavisinde her zaman kolesterol düşüren ilaçlar daha sonraki aşamada gelir, öncelik kişinin kendi kolesterolünü kolesterol düşürücü bitkiler ile değiştireceği beslenme alışkanlığı sayesinde kendi düşürmesidir

.
Ülkemizde tüm dünyada tanınmış bir bilim adamı olan İbrahim Saraçoğlu kolesterol düşürücü bitkiler üzerine birçok araştırma yapmıştır. Kekik, nane, kuşburnu ve üzüm çekirdeğinin kolesterol belirtileri görülen hastaların, kolesterol diyeti uygulamalarına muazzam derecede faydalı olduğunu bulan Saraçoğlu, ayrıca zerdeçal, kantaron ve zencefil bitkilerinin de kolesterol düşürücü bitkiler kapsamına girdiğini belirtmiştir. Kolesterol düşürücü bitkilerin ile sadece hastalığa yakalanıldığı zaman değil, her zaman düzenli olarak tüketilmesi gerektiğinin de altını çizmiştir.
Kolesterol düşürücü ilaç isimlerini öğrenmek yerine hastaların, kolesterol düşürücü meyveler ve sebzeler ile nasıl bir ömür boyunca sağlıklı kalacaklarını öğrenmeleri gerekir. Dengeli beslenme ve tüketilen yağların doğru seçilmesi ile başlayan kolesterol diyeti, aslında kişinin bir ömür boyunca uygulayacağı sağlıklı beslenme alışkanlığından başka bir şey değildir. Bu nedenle büyük sağlık riskleri olmadığı sürece tüm hekimler, hastalarının kolesterol düşürücü ilaç isimleri ile hiç uğraşmadan doğrudan doğruya sağlıklı beslenerek kolesterollerini kontrol altına almalarını istemektedir.
Çünkü bu şekilde birkaç ay içerisinde kendi kendini iyileştiren hasta, kolesterol düşürücü meyveler ve sebzeler ile beslenmeyi bir alışkanlık haline getirmiş demektir. Kolesterol ile mücadele birkaç ay değil, ömür boyu sürecek bir alışkanlıklar bütünüdür. Böylece kişi kolesterol düşürücü ilaçlar isimleri ile ilgili herhangi bir şey öğrenmesine gerek kalmadan da sağlıklı bir şekilde yaşabilmektedir.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*