Kumluca’nın En İyi 5 Kamp Yeri

kumluca kamp yerleri, kumluca kamp yapılabilecek yerler, kumluca en iyi kamp alanları

Antalya her yıl yerli ve yabancı on binlerce turist ağırlayan oldukça güzel ve popüler turizm şehirlerinden biridir. Elverişli hava şartları, temiz doğası ve plajları ile birçok tatilcinin ve kamp severin ilk tercihlerinden biri olmaktadır. Antalya’nın tatil ve kamp için birçok elverişli ilçesi vardır ve bunlardan bir tanesi de Kumluca’dır. Peki Kumluca’da kamp yapılabilecek en iyi yerler nerelerdir?kumluca kamp yerleri, kumluca kamp yapılabilecek yerler, kumluca en iyi kamp alanları

  1. Adrasan Güneş’in Yeri Camping

Adrasan Güneş’in Yeri Camping, Kumluca’nın en popüler kamp alanlarından biridir. Burası bir aile tarafından işletilmektedir. Ziyaretçi profili de genellikle ailelerden oluşmaktadır. Ortamı oldukça huzurlu ve sakindir. Kamp için gereken tüm olanaklara sahiptir.

  1. Hala’nın Yeri

Orman kampı yapmayı sevenler için en güzel yerlerden birisi Hala’nın Yeri’dir. Burası meyve bahçeleri ile çevreli bir kamp alanıdır. Dekoru ve düzeni oldukça sevimlidir. Limon ağaçlarının kokusu ve muhteşem görselliği içerisinde çadır kampı yapmak oldukça huzurlu olacaktır. Genellikle aileler tarafından tercih edilen bu kamp alanı tüm ihtiyaçlara cevap verebilecek yapıya sahiptir.

  1. Korsan Camping

Korsan Camping’te adeta bir tatil köyü havası vardır. İçerisinde inekten horoza kadar pek çok hayvan yer almaktadır. Dekoru ve ortamı oldukça sıcak bir hava vermektedir. Kulübeler ve çadırlar, kamp alanına ayrı bir güzellik katmıştır. Sessiz bir ortamı olmakla birlikte denize yakındır. Olanaklar bakımından oldukça zengindir.

  1. Ayıboğan Kampı

Burada herhangi bir işletme ya da tesis bulunmamaktadır. Terk edilmiş gibi bir havası vardır ancak oldukça sakin, huzurlu bir kamp vadetmektedir. İnsanlardan uzak, doğa ile iç içe bir kamp deneyimi isteyenler için ideal bir tercih olacaktır. Olanaklar bakımından yetersiz olsa da ilçe merkezine yakındır.

  1. Zeytin Camping

Burası daha çok aileler tarafından tercih edilen bir kamp alanıdır. Denize oldukça yakın bir konumda bulunmaktadır. Sakin ve şirin bir görüntüsü vardır. Özel bir işletme olup oldukça güvenli bir kamp deneyimi sunmaktadır. Kamp alanı içerisinde birçok olanak mevcuttur. Zeytin ağaçları ile çevrili bu kamp alanında kamp yapmaya doyamayacaksınız.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*