Liposuction Nedir?

liposuction yapımı, liposuction nedir, liposuction nasıl yapılır

Özellikle bayanlar vücutlarındaki fazla yağlardan yakınarak, bu yağları bir türlü yok edememekten şikâyet etmektedirler. Liposuction uygulaması bu açıdan, karın, kalça ve yüz gibi yağlanmaya endeksli bölgelerde etkin yağ dokularının alınarak, vücut yapısına estetik bir görünüm verilmesini sağlayan cerrahi operasyondur.liposuction yapımı, liposuction nedir, liposuction nasıl yapılır

 Bu uygulama gerekli zayıflama ve diyet yöntemleri denenmesi halinde, vücut yağ eritmeye cevap vermediği aşamada yapılmaktadır. Günümüzde fazla kilolarından şikâyetçi pek çok bayan liposuction yöntemine başvurmaktadır. Liposuction uygulaması her bölge için farklı olmaktadır. Yani karın bölgesindeki yağ dokusunu kaybetmek içi karın germe operasyonu yapılırken, yüzdeki fazla yağlar için de yüz hatlarını gerecek liposuction uygulaması yapılmaktadır.

 Liposuction Operasyonu Nasıl Yapılır?

 Genellikle yağ dokusunu yok etmek istenilen bölgede 1 ya da 2 cm’lik kesikler açılır ve bu bölgede yağ dokusunu eritmek amacıyla çeşitli yağ eritici yöntemler uygulanır. Erimesi sağlanan yağlar vakumlama yöntemi ve enjektör aracılığıyla bölgeden alınır. Vücutta herhangi bir iz kalmaması adına, operasyon genellikle gizlenebilecek bölgelerden yapılır. Özellikle karın bölgesi için yapılan karın germe operasyonunda, uygulama çamaşır altında kalacak şekilde yapılır ki, herhangi bir iz ve vücut görünümünü bozacak durum yaşanmasın. Bu tarz alınabilecek yöntemlerin dışında, özellikle liposuction merkezleri ve hastanelerde bu işlemler çok daha estetik olarak yapılmaktadır. Çünkü hem gelişen sağlık sektörü hem de uzman estetik cerrahlar, liposuction merkezleri ve özel kliniklerde bu tarz operasyonların gelişmesine büyük katkıda bulunmuşlardır.

 Operasyon Sonrası İyileşme Nasıl Olur?

 Lokal anestezi yöntemi ile yapılan operasyonda, hastalar birkaç gün içerisinde işlerine, yaklaşık 2 hafta içerisinde de normal hayatlarına dönebilmektedir. Uygulamanın ağırlığına ve kişinin vücut yapısına göre ağrı ve morarma gibi şikâyetler olabilmektedir. Fakat özellikle liposuction merkezleri ve hastanelerde yapılan lazer uygulamaları sayesinde hastalar çok hızlı bir iyileşme dönemi geçirmektedirler. En çok tercih edilen liposuction ile karın germe işleminde ve diğer vücut hatlarını gösteren yerlerde, uygulamanın hemen ardından sıkı bir korse giyilmesi önerilir. Korse, hem vücudun hatlarını ortaya çıkartması açısından hem de daha sıkı bir görünüm elde etmek açısından operasyon sonrasında büyük önem taşımaktadır. Bu şekilde çok rahat ve hızlı bir iyileşme süreci geçirilebilir.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*