Meme Büyütme Ameliyatı Ücretleri

meme büyütme ameliyatı yaptırma, meme büyütme operasyonu

Günümüzde artık birçok kadın göğüs büyütme ameliyatı olmaktadır. Bazı kadınlar ekonomik meme büyütme ameliyatı olmayı tercih ederken bazı kadınlar ise fiyatına bakmadan en büyük göğüslere sahip olmak için operasyon geçirmektedir. Bu ameliyat yapılırken fiyatın ve görünüşün dışında sağlığın da önemsenemsi ve kişiye uygun olan yöntemin yapılması gerekmektedir.meme büyütme ameliyatı yaptırma, meme büyütme operasyonu

Meme büyütme ameliyatında sıklıkla 2 yöntem kullanılmaktadır. İlki silikon implantla meme büyütme ve ikincisi de kök hücre yardımı ile zenginleşen yağ dokusu ile meme büyütme operasyonudur. Silikon implantla meme büyütme ameliyatı en çok kullanılan yöntemdir. Bu yöntem oldukça güvenli ve en iyi sonucun alındığı yöntemdir. Silikon birçok ilacın bileşiminde, eklem hastalıklarının tedavisinde ve daha birçok hastalığın tedavisinde kullanılan bir maddedir. Meme ameliyatında başarılı bir şekilde kullanılan silikon yuvarlak ve damla olmak üzere iki şekilde üretilmektedir. Silkon meme altı, meme başı yada koltuk altından yerleştirilmektedir. Ameliyattan sonra birkaç gün ağrı olmaktadır. Yaklaşık olarak 1 hafta sonra iş ve sosyal hayata dönülmektedir. Bu operasyondan sonra 2 ay kadar spor yapılmaması önerilmektedir. Nadiren de olsa enfeksiyon görülmektedir. Vücuda yabancı bir madde eklendiğinden bazen silikon çevresinde kapsül adı verilen ince bir zar oluşmaktadır. Bu zar bazen zarar vermezken bazen de şekil bozukluğuna neden olmaktadır.

Yağ dokusu ile meme büyütme vücuttan alınan yağ dokusunun kök hücre ile zenginleştirildikten sonra dolgu maddesi olarak kullanılmasıvile yapılmaktadır. Bu yöntem için biraz fazla yağ dokusuna ihtiyaç duyulmaktadır. Bu sayede de vücuttaki fazla yağlar da alınmaktadır. Bu yöntemin olumsuz yanı ise yağ dokusunun erimesi ve şekil bozukluğunun ortaya çıkmasıdır. Bazı kadınlar ekonomik meme büyütme ameliyatı olmayı tercih ederken bazı kadınlar ise ekonomiye takılmadan en pahalı yöntemi denemektedir. Fakat burada önemli olan kişinin sağlığını da göz önüne alarak vücut için en doğru yöntemi uygulamaktır. Detaylı bir şekilde araştırma yapılmadan bu operasyonun yapılmaması önerilmektedir. Aksi takdirde ortaya çıkması muhtemel şekil bozukluğu ile hastanın psikolojsi bozulmaktadır. Bu yüzden hasta ve doktorun çok detaylı bir görüşmesinden sonra hsatnın bbu operasyona gerçekten ihtiyaç duyduğuna emin olduğunda bu operasyonun yapılması gerekmektedir.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*