Mobilya Seçiminde Neler Önemli?

Mobilya seçiminde önemli olanlar, mobilya seçiminde dikkat edilecekler, mobilya seçiminde nelere dikkat edilmeli

Bir kadın veya erkek için saçı başı, kıyafet seçimi ne kadar önemliyse bir ev için de mobilya seçimi o kadar önemlidir. Çünkü mobilya seçiminde bulunmak evin havasını değiştirmenin en kolay yoludur. Eviniz ne kadar büyük ya da küçük olursa olsun hoş görünen ve uygun olan mobilyaları tercih ederseniz ortaya çok iyi bir görüntü çıkartabilirsiniz. Mobilya seçiminde dikkat etmeniz gereken birkaç temel nokta vardır. Bu yazımızda bu noktaların birkaçına değinmeye çalışacağız. İşte dikkat etmeniz gereken mobilya seçimi konuları.Mobilya seçiminde önemli olanlar, mobilya seçiminde dikkat edilecekler, mobilya seçiminde nelere dikkat edilmeli

Alana uyumluluk unutulmamalı

Kendi tarzınızı düşünmeli ve evinizi nasıl donatacağınızı hayal etmelisiniz. Tarzınızı belirledikten sonra bu tarza uyan duvar kağıdı ya da boya ile duvarlarını renklendirdikten sonra bu renklere uyumlu mobilyalar seçmeniz gerekiyor. Örneğin; evinize biraz Osmanlı esintisi katmak istiyorsanız duvarlarınızı o zamanın renklerine yakın olan renk tonlarında boyamalı ve mobilyalarınızı Osmanlı döneminde mobilyaların görünümlerine eş değer görünümlere sahip mobilyalardan satın almalısınız.

Fiyatta avantajlı ürünleri tercih edin

Mobilya alırken sadece görünümü değil cebinizi de düşünmeniz son derece önemlidir. Kesenize uygun ve aşırı maliyeti olmayan ürünleri tercih etmeniz yaşadığımız şu günler için çok önemlidir. İster dar gelirli olun isterseniz binlerce lira maaş alın mutlaka uygun fiyatlı ürünlere yönelmeyi tercih edin.

Sağlamlılık çok önemli

Mobilyalar bir kenara koyulup karşıdan bakılacak ürünler değildir. Bu yüzden kullanım amacıyla satın alacağınız mobilyaların olabildiğince sağlam olmasına özen göstermelisiniz. Satın aldıktan birkaç ay sonra sağı solu çıkan, oynayan vb. gibi sorunlar çıkartan mobilyalardan mutlaka uzak durun. Evinizi güzelleştirmek isterken sinir krizinde boğulmayın.

Kendi zevkinizi yansıtmalarına izin verin

Mobilya seçiminde bulunurken başka kişilerin zevklerine önem verin ama o mobilyaları siz kullanacağınız için mutlaka kendi zevkinize göre olmalarına dikkat edin. Başkalarının zevkine göre mobilya olsun veya başka bir şey olsun satın alırsanız bir süre sonra memnun kalmamaya başlarsınız. Psikolojik olarak satın aldığınız şeyler bir bütünlük yakalayamazsınız bu da mutsuz olmanıza yol açar.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*