Otogaz Problemleri Nelerdir?

otogaz problemleri nelerdir, otogaz sistemlerinde ortaya çıkan sorunlar, otogazlı sistemlerde meydana gelen sorunlar

90’lı yılların ortalarında ülkemize gelen ve pek çok açıdan tercih edilen otogaz sistemleri zamanla ortaya çıkan problemler yüzünden birçok araç sahibini tedirgin eden durumlarıda beraberinde getirmektedir. Her ne kadar yüksek kaliteli bir sistemle dönüşüm sağlansa da zaman içinde parçaların iş göremez duruma gelmeleri diğer parçaları etkilediği gibi farklı otogaz problemlerini de doğurmaktadır. Genellikle duyulan otogaz problemleri aracın çok yakması, motorun ateşlemesindeki aksaklıklar, aracın stop etmesi ve araç içerisinde duyulan gaz kokusu şeklinde olur.otogaz problemleri nelerdir, otogaz sistemlerinde ortaya çıkan sorunlar, otogazlı sistemlerde meydana gelen sorunlar

Aracın çok yakması, sadece otogaz sisteminden kaynaklanan bir sorun değildir. Eğer benzinde çalışırken yakıtı fazla tükettiğini düşünüyorsanız, benzin sisteminde oluşan bir arızayı denetlemek gerekir. Bu durumda benzindeki gaz ayarı ve analiz değerlerinin bakılması, varsa bu noktadaki sorunun çözümlenmesi doğal olarak otogaz problemlerini de çözmeye yetecektir. Aracın hem benzinde hemde otogazda geç çalışıyor olması, ditribütörün soğutmasındaki bir arızadan kaynaklanır. Bujive buji kablolarının eskimesi, ateşleme bujilerinin ömrünü tamamlamış olması, aracın avans ayarındaki ayarın düzgün yapılmamış olması, platinde oluşan problemler ve sübap ayarının düzgün olmaması da yine aracın çalışmasını engelleyecektir.

Otogaz problemleri, rölanti ve karbüratör kaynaklı sorunlarında ise stop etmesi durumuyla karşılaşılır. Böyle bir durumda aracın frenleri de kaçırıyor olabilir ve stop etmesi için yeterli bir sebeptir. Araçta hissedilen koku sebebiyle bazen kalitesiz gaz kullanımı ön planda olsa da otogaz beynindeki tamir takımı 50.000 km. yi geçmesi halinde ömrünü tamamlar ve kokuya sebep olur. Araçta lpg kaçağı olabileceğini, egzosta bir patlaklık olup olmadığını kontrol ettirmek, kokunun kaynağını bulmak için gereklidir.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*