Paintball Senaryo Çeşitleri

paintball senaryoları, paintball kuralları, paintball nasıl oynanır

Genellikle savaşı andıran zevkli bir oyun ve doğa sporu olarak bilinen paintball son 10 yılda büyük bir ivme kazanarak insanları etkilemeyi başarmıştır. Birçok insanın gruplar halinde hafta içi veya hafta sonunu değerlendirmek ve iş hayatında ki stresini atmak için bu denli eğlenceli oyumları oynamayı tercih etmektedir. Doğa ile baş başa olmak için ormanlık veya ağaçlık bir alanda kurulan parkur alanlarını seçerek vakitlerini eğlenceli hale getirmeye çalışmaktadırlar. Paintball oyununun içerisinde senaryolar yer almaktadır. Bu senaryoların kuruluş amacı paintball oyununu daha zevkli bir hale dönüştürmek ve bir amacı gaye edinmektir. Paintball oyununun genel amacı rakip takımın istasyonunda yer alan bayrağı almaya çalışarak önceden belirlenmiş olan alana vurulmadan getirmektir. Oyunda bulunan tek bayrak senaryosunda takımlardan biri bayrağı korumakta diğer takımın ise ele geçirmeye çalıştığı bir bayrak oyunudur. Bayrağı kap senaryosunda rakip takımlar 7 metrelik mesafenin ucundan başlayarak oyun başladığı an ortada yer alan bayrağı alarak karşı takımın istasyonuna ulaşmak hedeflenmektedir. Son adam senaryosunda her kişi tek oynamaktadır. Süre kısıtlaması bulunmadan oynanan bu senaryoda en son kalan oyuncu oyunu kazanmaktadır. Buddy senaryosu tek adam senaryosu ile eş değerdir. Oyunda ikişer kişilik timler oluşturularak diğer timlerin elenmesi sağlanmaktadır. Son senaryo olarak da iki takım oyun alanına girer ve sadece biri kazanır.paintball senaryoları, paintball kuralları, paintball nasıl oynanır

Oyunda yer alan genel kurallar nelerdir?

Paintball oyununu 15 ve 18 yaşın altında yer alan çocuklar ailelerinin imzalı belgesi olmadan oynayamazlar. Aynı zamanda astım, nefes darlığı, kan hastalığı, beyin hastalığı, epilepsi ve kalp damar hastalığı olan kişilerin bu oyunu oynamaları sağlık açısından çok tehlikelidir. Oyunda yer alan hakemlerin kararına itiraz etmeden ve hakemler ile tartışmaya girmeden oyunu oynamak gereklidir. Paintball tabancalarından çıkan mermiler hızla gittiği için çıplak vücuda değdiğinde can yakabilir. Bundan dolayı parkur alanına maskesiz bir şekilde girmek ve parkur alanında maskeyi çıkarmamak gereklidir. Amatör ve profesyonel oyuncular için hazırlanmış parkur alanlarında oyuncuların her türlü engel, siper ve koşullara dikkat etmesi gerekmektedir. Oyunculara 5 veya 7 metre yakından ateş etmek, namluyu dayayıcı ve yaralayıcı şekilde yaklaşmak kesinlikle yasaktır. Oyun sırasında rakip oyuncularla tartışma içerisine girmek, fiziksel temas uygulamak ve rehin alma durumları söz konusu değildir. Silahların emniyetlerini hakemlerin talimatı ile açıp kapatmak zorundasınız. Güvenlik kurallarının ihlalinden dolayı hakem oyuncuyu oyundan atabilmektedir. Bu oyun için en güzel parkurların kurulduğu ve senaryoların yer aldığı paintball İstanbul bölgesi özellikle haftasonu kaçamağı yapmak isteyenler açısından çok güzel bir alternatif olarak yer almaktadır. Ailenizle veya arkadaşlarınızla kurduğunuz bir takımda gün boyu eğlenebilir ve farklı şeyler öğrenerek güzel dakikalar geçirebilirsiniz.

Paintball hakkında bilinmesi gerekenler

Paintball oyunu her ülkede, her meslek ve yaş grubu açısından geniş bir kitleye sahip olan eğlenceli bir doğa sporu olarak karşımıza çıkmaktadır. Oyunda önemli olan fiziksel güç değil de yardımlaşma, takım ruhu ve stratejidir. Stres atıp eğlenme konusunda birebir olan bu doğa sporu oyuncalara özgüven aşılamakta, liderlik becerilerini geliştirmekte ve oyuncuların ortak bir girişim içerisinde çalışmalarına yardımcı olmaktadır. bu noktada büyük şirketlerin motivasyon ihtiyaçlarını karşılama da ihtiyaç duyulan bir konum haline gelmiştir. Bu noktada da paintball fiyatları çok uygun fiyatlarda insanların karşısına çıkmaktadır. Her bütçeye uygunluk sağlayan ve herkesin stres atmasına yardımcı olan bu doğa sporuna sizde bir takım oluşturarak gidebilirsiniz.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*