Pedagog Randevu Nasıl Alınır?

pedagogdan randevu alma, pedagog randevusu, çocuklar için pedagog

Rehberlik ve psiklojik danışmanlık bölümünden mezun olan bireyler gerekli uzmanlığa sahip olduktan sonra pedagog unvanı alabilmektedirler. Pedagoglar 0-18 arası bebek çocuk ergen ve gençlerin ruhsal, davranışsal, zekasal vs problemlerini tespit edip çözüme ulaştırmak için gerekli yardımı ebeveynlere yapacak kişilerdir. Sizler de çocuğunuzun geleceği için pedagoga başvurmalısınız. Gerekli açıklamaları ve ayarlamaları yaptıktan sonra pedagog randevu verecektir.pedagogdan randevu alma, pedagog randevusu, çocuklar için pedagog

Ne zaman başvurulmalı?

Şayet çocuğunuzda davranış, öğrenme, dikkat ve gelişim bozuklukları, zeka geriliği, üstün zekalılık gibi anormal durumlar mevcut ise pedagog randevu verecektir. Hemen belirtmeliyiz ki randevu yalnızca bir problem dahilinde verilmez. Şayet uzmandan öğretmenlik ve rehberlik hizmetleri almak istiyorsanız da randevu alabilirsiniz. Netice itibari ile pedagoji yalnızca problemin çözümü odaklı değil problem meydana gelmeden önceki dönemde probleme engel olacak eğitimlerin verilmesi ile de ilgilenir. Zira bu sayede 0-18 yaş arası çocuklarda ruhsal, psikolojik, zekasal ve davranışsal problemler çıkması engellenmektedir. Hal böyle olunca 0-18 yaş arası sağlıklı çocuk oranı yükselmektedir.

Kime başvurmalı?

Randevu almadan önce pedagogun eğitim düzeyini incelemenizde fayda görüyoruz. Çünkü son yıllarda birtakım kurslara giderek edindiği bazı bilgileri ekonomik kazanca döndürmek için kendinden “Aile terapisti” “Çocuk gelişimi uzmanı” gibi unvanlarla bahseden bireyler çoğalmaktadır. Randevu alacağınız kişinin lisans veyahut lisansüstü akademik eğitimini tamamlamış olmasına dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz. Bu sayede çocuğunuzun gelişimi ve alacağı eğitimle şekillendireceği geleceği daha sağlıklı olacaktır.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*