Prp teknigi nedir kulanım alanları nelerdir?

prp kullanımı, saç ekimi, saç ekiminde prp kullanımı

PRP tekniği direkt kişinin kendi kanından alındığı için 0 doğal ve 0 başarılı bir tekniktir. Sonuç açısından değerlendirecek olursak, saç mezoterapisi ile kıyaslandığında €,  daha büyük bir başarı sağlanıyor artık PRP tekniği ile. Piyasada bir çok losyon var, kimisi eczanede kimisi mağazalarda satılıyor. Gerçekten bir yararı oluyor mu? Mucize yaratıyor mu? Mucize yaratıyor. Baktığınızda bir çok reklamı yapılan ürünler hakikaten ciddi anlamda saç köklerine fayda sağlıyor ama bağımlı hale getiriyor. Yani doping. Siz saçınızı dışa bağımlı hale getiriyorsunuz. Sürekli kullanmak zorunda kalıyorsunuz. Kullanmadığınız taktirde, mesela 1 yıl kullandınız ve artık benim ihtiyacım yok diyorsunuz, para harcamama gerek yok çünkü çok ciddi paralar harcanıyor. Bıraktığınızda normalde kullanmadan önce  oranında bir dökülme oluyorsa, çok ciddi 0′lara çıkan dökülmeler olabiliyor.prp kullanımı, saç ekimi, saç ekiminde prp kullanımı

Saç dökülmesi neden meydana gelir? Saç dökülmesi hayat boyu devam eden bir süreçtir. Erkeklik hormonu testesteron kanla birlikte vücutta dolaşır ve saç köklerine ulaşır. Genetik yapısı gereği her erkek vücudu farklı miktarlarda enzim üretir. 5AR denilen enzim, testesteronu DHT adında bir hormona dönüştürür. DHT hormonu saç kökleri etrafında toplanır ve saç gelişiminin yavaşlayıp zamanla durmasına sebep olur. Sonuçta saç zayıflar, ölür ve dökülür. Saç derisi üzerinde belirli bölgelerdeki saç kökleri ömür boyu sağlıklı kalırlar ve dökülmeye maruz kalmazlar. Bu alana, verici alan diyoruz.

Saç derisi üzerinde 2 yada 3 saç telinden oluşan foliküler üniteler bulunur. Verici alanda santimetre kare başına 60 ila 100 foliküler ünite düşer. Saç dökülmesinin başladığı alanda saç köklerinin alanda yarısı dökülmeden bu değişiklik gözle görülür bir şekilde anlaşılmaz. Ancak saç yoğunluğu 40 ünitenin altına düştüğünde dökülme dışardan görülebilir bir seviyeye erişir. Saç nakli verici alandaki saç köklerinin dökülmenin olduğu alanlara nakil işlemidir.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*