Saç Ekiminde Başarılı Olmanın Yolları

saç ekimi nedir, saç ekimi nasıl yapılır, saç ekimi kimlere yapılır

Günümüzde saç ekimi gerçekleştiren birçok hastane, klinik, özel tıp merkezi ve maalesef merdiven altı iş yürüten güzellik merkezi tarzı mekanlar söz konusudur. Saç ekimi genel olarak insanlar için estetik için yaptırılan işlemlerden farksızdır. Oysa saç ekimi yaptırılması için ister hastane ister tıp merkezi olsun mutlaka bir ameliyathanenin olması gerekmektedir. Çünkü, saç ekimi lokal anestezi uygulanan ciddi bir işlemdir. Saç ekimi yapacak olan kişinin konusunda uzman bir doktor olması gerekmektedir. Hatta uzman doktorun yanında ekibinin de önemi büyüktür. Ekibinde mutlaka bu konuda eğitim almış deneyimli personelden oluşması gerekmektedir.saç ekimi nedir, saç ekimi nasıl yapılır, saç ekimi kimlere yapılır

Saç Ekiminin Doğal Görünebilmesi Başarının Önemidir

Saç ekiminde başarının en büyük anahtarı kullanılan tekniktir. Ayrıca kullanılan teknik ne olursa olsun iğnelerin çaplarının çok doğru olması ve de kaliteli malzemeden oluşması gerekmektedir. İğnelerin milimetrelik çaplarındaki farklılıklar bile saç ekiminde hatalara sebep olabilmektedir. Saç ektirme merkezlerindeki donanım ve personel olarak yetkin olmalılardır. Uzman doktorun konusundaki kabiliyeti ve deneyimi yanı sıra hasta ile kurduğu iletişim de başarıyı büyük ölçüde etkilemektedir. Ekibi ile uyumu da çok önemlidir. Doktorun ekibinin uzun süredir yanında çalışması onun iletişimi hakkında sizlere tiyo verebilmektedir. Saç ekimi gerçekleştirilen odanın donanımı yanı sıra temizliği ve sessiz olması önem arz etmektedir. Doktorun dikkatinin dağılması milimetrelik farklılıklar oluşmasına sebebiyet verebilir.

Saç Ekiminde Psikolojik Süreç

Saç ektirme işlemini gerçekleştirmeye karar veren bir kişinin bu duruma kendini psikolojik olarak hazırlaması da gerekmektedir. Çünkü, ülkemizde insanların meraklı oluşu kişinin psikolojisinde derin izler bırakabilmektedir. Saç ektirmek ayıp ya da yanlış bir şey değildir. Kişinin bu durumu önce kendisinin kabullenmesi gerekmektedir. Saç Ektirme kişinin psikolojik olarak bu duruma hazırlanmasına da yardımcı olmaktadır. İyi bir ekibi olan doktor bu ayrıntıların her birini göz önüne alarak işlemleri gerçekleştirmelidir. Hastanın saç ektirme işlemi sonrasında psikolojik olarak kendisini iyi hissetmesi ve kendine olan güvenini kaybetmemesi önemlidir.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*