Saçlara Hacim Kazandırmanın Yolları

saça hacim kazandırma, hacimli saçlara sahip olma, saça hacim kazandırma yolları

Özellikle ince telli saçlarda sönük bir görüntü ortaya çıktığı için hacim kazandırmak biraz zor oluyor. Saçlarınız ince telli olmasa bile hacim kazandırmak istiyorsanız işte sizin için hazırladığımız öneriler:

-Saça hacim kazandırmanın en kolay yolu saç köklerine uygulanan spreyler. Bu spreylerden daha önce kullanmadıysanız mutlaka denemelisiniz. Bu spreylerin kullanımı da çok kolay. Saçınızı yıkadıktan sonra havluyla kurulamanız ve saçlarınız ıslakken bu spreyi saç köklerinize uygulamanız yeterli. Sonrasında ise her zamanki gibi saç kurutma makinesi ile kurutabilirsiniz.saça hacim kazandırma, hacimli saçlara sahip olma, saça hacim kazandırma yolları

-Saçlarınızı kuruturken başınızı öne doğru eğerek saçlarınızı bu şekilde kurutmanız da saçlarınıza hacim verir. Başınızı öne doğru eğdiğinizde saçlarınız kafa derinizden uzaklaşır ve kuruttuktan sonra geri attığınızda ise biraz daha hacimli durur. Sürekli başınızı öne eğerek saçınızı kurutamıyorsanız saçlarınızı tutamlar halinde alttan yukarı doğru kurutmayı deneyebilirsiniz.

-Krepe yapmayı pek önemsemiyorsanız hata ediyorsunuz. Doğru bir şekilde krepe yaptığınız takdirde saçlarınızın ne kadar hacimli göründüğüne şaşıracaksınız. “Krepe Nasıl Yapılır?” başlıklı yazımızı okuyarak en iyi şekilde krepenin nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz.

-Saçlarınızı şekillendirdikten sonra hemen saç spreyi sıkmak için acele etmeyin. Saçınızı mutlaka en hacimli duracağı şekle ayarlayın ve spreyi ondan sonra sıkın. Tabii ki kullandığınız saç spreyinin saçınıza uygun olmasına ve hacim verici özelliği olmasına da dikkat etmelisiniz.

-İnce telli saçlarınız varsa hacimli göstermek için katlı bir saç kesimi yaptırmalısınız. Böylece saçınızın katlarına hareket katabilirsiniz.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*