Şeffaf Diş Telinin Diğerlerine Göre Avantajı Nedir?

şeffaf diş teli, şeffaf diş teli avantajları, şeffaf diş telinin avantajı nedir

Şeffaf diş teli son zamanlarda diş teli tedavisi için talep edilen modellerden bir tanesidir. Şeffaf diş telinin diğerlerine göre avantajı ve en ilgi çekici tarafı ise renksiz olması nedeni ile tellerin belli olmamasıdır. Pek çok insan için diş teli görüntü bozukluğu olarak algılanabilmektedir. Bu nedenle diş teli tedavisini kullanmak istemeyen insanlar olabiliyor. Bu da doğal olarak dişteki çarpıklığın artmasına, dişlerin daha zor temizlenmesine ve tedavi sürecinin zor ve uzun olmasına neden oluyor. Hem teknolojinin gelişmesi hem de ortodontideki gelişmeler sonucu ortaya çıkan şeffaf materyaller dişteki çarpıklığın giderilmesi için uygulanan en kolay yöntemlerden bir tanesidir.şeffaf diş teli, şeffaf diş teli avantajları, şeffaf diş telinin avantajı nedir

Şeffaf diş telinin diğerlerine göre avantajı görünmediği için kullanımı rahat olan bir diş teli tipi olmasıdır. Diş teli kullanımını genç ya da yaşlı pek çok insanın girmesi gereken bir tedavi olabiliyor. Bu nedenle özellikle genç kesim görüntüsünde bozukluk olmaması için dişlerinde bu şeffaf materyallerin kullanılmasını isteyebiliyor. Şeffaf maddeli diş tellerinde diş yapınıza uygun olan ölçüler bilgisayar ortamında alınarak dişiniz için uygun kalıp hazırlanıyor. Kalıbın kurulmasında sonra istediğiniz anda takıp çıkarabiliyorsunuz. Dişinize monte etme, sabitleme gibi ayrıntılar şeffaf materyallerde kullanılmıyor. Bu nedenle kullanımı daha rahattır. Bunun yanı sıra normal diş tellerine göre bakımı daha kolaydır.

Şeffaf diş telinin diğerlerine göre avantajı olarak bakım kolaylığını görebilirsiniz. Şeffaf materyalli diş telleri yemek yerken, dişlerinizi fırçalamanız gerektiğinde çıkarabileceğiniz ürünlerdir. kolay takılıp çıkarılabildiği için istediğiniz anda kullanabileceğiniz bir üründür. Ancak metal diş teli kullanırken dişlerinizin bakımına daha çok dikkat etmeniz ve tellerin arasında herhangi bir yiyecek kalıntısı kalmadığına dikkat etmeniz gerekir. Bu nedenle de bazen diş tellerinde sorunlar olabilmektedir. Bunun yanı sıra metal diş teli kullandığınız istediğiniz her yiyeceği yiyemezsiniz. Sert, yapışkan ya da asitli yiyecekler diş telinin zarar görmesine, kırılmasına neden olabildiği için yasaktır. Şeffaf diş teli kullandığınızda yemek esnasında diş telini çıkaracağınız için sorun yaşamazsınız. Ancak elbette normal diş tellerine göre şeffaf diş tellerinin fiyatları daha yüksektir.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*