Tesettür giyimin detayları nelerdir?

tesettür giyim tarzı, tesettür kıyafet ürünleri, tesettür giyim tarzında giyinme

Her ne kadar diğer dünya ülkelerinde de tesettür giyim son yıllarda ağırlık verilenler arasında olsa da, ülkemizde bu giyime önem veren çok büyük bir kesim bulunmaktadır. Elbette ki tesettür giyimin detayları İslami açıdan tek bir kapıya çıksa da, şık ve modern bir giyim için farklı detaylara da yer vermek mümkün olabilmektedir.tesettür giyim tarzı, tesettür kıyafet ürünleri, tesettür giyim tarzında giyinme

Uygun tesettür giyim

Bildiğiniz gibi tesettür giyim, örtülü giyim anlamında tanımlanabilmektedir. Fakat uygun tesettür giyim bunun biraz daha detaylı olabilmesine olanak sağlamaktadır. Bildiğiniz gibi İslami açıdan, örtülü olmak yeterli olmayıp, bunun yanı sıra vücut hatlarınızın da belirgin olmaması gerekmektedir. Bunun için de genel olarak pardösü modelleri bayanlarımızın tercihleri arasında yer alıyor.

Pardösü modelleri

Son yıllarda birbirinden farklı pardösü modeli, birbirinden farklı renk tonu ile kullanıcılarına sunulmaktadır. Bol kesim detayları ile vücut hatlarını belli etmeyen modeller de, omuzları da bazı şartlara uygun olarak dizayn edilmektedir. Yine bu ürünlerde düğme detaylı, fermuar detaylı gibi seçenekler de bulunuyor diyebiliriz.

Diğer kıyafetler hakkında

Eğer ki, tesettür giyimin detayları olarak farklı kıyafetlere yer vermek gerekirse, daha çok bu kıyafetlerin modernize edilmiş hali olan tesettür tunikler, günümüzde en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Yaka kesim detayları oldukça şık ve düğmeleri ile birlikte kullanılan aksesuarlar da bu ürünlerin daha çok tercih edilmesini sağlamaktadır. Sizlerde bu ürünlere, görsellerden ulaşarak, kendinize uygun seçimler yapabilirsiniz.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*