Tesettür Mayo Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

tesettür mayo, tesettür mayo modelleri, tesettür mayo çeşitleri

tesettür mayoTesettür mayo, tesettürlü bayanların da rahat bir şekilde denizin keyfini çıkarabilmeleri için tasarlanmış bir mayo çeşididir. Önceleri tesettürlü bayanlar için herhangi bir mayo çeşidi üretilmediğinden tesettürlü bayanlar da mecburen gündelik kıyafetlerle denize girmek zorunda kalıyorlardı. Tesettür mayo çeşitleri genellikle bayanlar için tasarlanmış olsa da erkekler ve çocuklar için özel üretilen haşema modelleri de vardır. Ama erkeklerin ve çocukların daha önce de mayo ile ilgili sıkıntısı olmadığı için bu mayolar daha çok bayanlar tarafından tercih edilmektedir.

Tesettür Mayo Modelleri Nasıl Belirleniyor

tesettür mayo, tesettür mayo modelleri, tesettür mayo çeşitleri

Tesettürlü bayanlar için özel olarak üretilen bu mayolara yukarıda belirttiğimiz gibi haşema da denilmektedir. Aslında haşema bu mayolardan birine verilen özel bir addır ve markadır. Ama bu mayo modellerinin ilk çıkan modeli olduğu için tesettür mayolar bu isimle de anılmaktadır. Tesettür mayo modelleri 3 başlık altında incelenmektedir. Tam kapalı olanlar, yarı kapalı olanlar ve haşema modelleri. Bu üç çeşidi şu şekilde açıklamak mümkündür:

  • Tam kapalı olan mayolar iki parçadan oluşmaktadır. Bu mayolar uzun kolludur ve tesettürlü bayanların saçlarını da kapatabilmeleri için mayonun üst kısmında kapüşon bulunmaktadır. Bu mayonun alt kısmında ise kolay kuruyabilen özelliğe sahip eşofman tarzında bir pantolon bulunmaktadır.
  • Yarı kapalı mayolar da iki ayrı parçadan oluşmaktadır. Yarı kapalı mayolarda mayonun üst kısmı genellikle yarım kollu ya da japone kolludur. Yarı kapalı mayoların alt kısmına baktığımızda ise mayonun alt kısmının ise kapri şeklinde tasarlandığı görülmektedir.
  • Son olarak haşemaları inceleyecek olursak bu mayo modelinin de tam kapalı mayolara benzediğini söylemek mümkündür. Haşemaların üst kısmı tam kapalı mayolara benzese de altı yine kapri şeklindedir. Yani haşema için tam kapalı mayo ile yarı kapalı mayonun karışımıdır da diyebiliriz.

 

Leave a comment

Your email address will not be published.


*