Udemy Nedir?

udemy ne demek, udemy ne işe yarar, udemy niçin kullanılır

Udemy, daha çok yetişkin ve öğrencilere yönelik bir online eğitim kursu sağlayıcısıdır. 2010 Mayıs’ta Eren Bali, Gagan Biyani ve Oktay Çağlar tarafından Amerika’da kurulmuştur. 2021’nin başlangıcında verilen bilgilere göre 40 milyondan fazla öğrenci, 65’in üzerinde dil ile ders veren 70.000 öğretmen ve 150.000 kurs bulunmaktadır. Öğrencilerin çoğu Amerika dışarısından bu eğitimlere katılmaktadır. Öğrenciler ve öğretmenler toplamda 180 adet ülkeden katıldığı biliniyor. Bu kurslara katılan öğrencilerin çoğu kişisel gelişim alanında kendisini geliştirerek bir yerlere katılma arzusuyla başvurur. Bazı kurslar ise teknik sertifika için kredi oluşturur.udemy ne demek, udemy ne işe yarar, udemy niçin kullanılır

Udemy’nin genel olarak kurduğu ofis Denver Colorado’da bulunan San Francisco, California’da yer almaktadır. Farklı Ülkerlerde de ofisleri vardır bu ülkeler ise şöyle sıralanır: İrlanda, Türkiye, Brezilya ve Hindistan. Kurucu ortakları Türk olan Eren Bali ve Oktay Çağlar canlı bir sanal sınıf oluşturmak için yazılım geliştirme fikri edindiler. Bu potansiyeli kendilerinde gören bu ortaklar Silikon vadisine taşınarak şirketlerini kurdular ve Ürünleri herkese ücretsiz yapabilmeye çalıştılar. 2010 yılının başlarında Gagan Bali tarafından yatırım alarak işe koyuldular ve harikalar yaratma yolunda emin adımlarla ilerlediler. Bu sitede yer alan geliştiriciler ve eğitimciler neredeyse her gün, her ay ve her yıl insanlara bilgi üstüne bilgi katmaktadır. Başardıkları şey gerçekten mükemmel denilecek seviyede.2010’da kurulduktan sonra hızlı yükselişe geçen Udemy, 1.000 eğitmen ve 2.000 kurs oluşturdu. Siteye ayrıca web üzerinden, Android ve İOS’un kendi mağazalarından indirerek de dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Udemy Nasıl Kullanılır?

Udemy, online eğitim veren ücretli ve ücretsiz içeriklerin üretilmesine olanak sağlayan bir platformdur. Uygulamamızı kullanmak için sadece giriş yaptıktan sonra ilgi alana veya öğrenmek istediğimiz alana göre bir Eğitimi seçip sağ tarafta bulunan ‘’Kursa Katıl’’ butonuna basıyoruz. Bu sayede bilgiler edinerek yeni maceralara adım atabilmemiz mümkün olacaktır.

Udemy Eğitim Kategorileri Nelerdir?

Udemy, eğitmenleri 13 adet kategoriye bölerek onlara insanlar için bir bilgi kaynağı olarak yardımcı olmalarını ve ileride hayatlarına yön vermelerini sağlar. Bu kategoriler ise şöyledir:

 1. Yazılım Geliştirme
 2. İşletme
 3. Finans ve Muhasebe
 4. Bilişim Teknolojileri ve Yazılım
 5. Ofiste verimlilik
 6. Kişisel gelişim
 7. Tasarım
 8. Pazarlama
 9. Yaşam Tarzı
 10. Fotoğraf ve Video
 11. Sağlık ve Fitness
 12. Müzik
 13. Öğretim ve Akademi olmak üzere ayrılır. Bu kategorilerin içerisinde eğitmenler, uzman oldukları konuları kendi alanlarına göre bölerek öğrencilerine ücretli veya ücretsiz olmak üzere hizmet sunar.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*