USB Bellek Yazma Koruma Sorunu Çözümü

usb bellek yazma koruma, usb bellek sorunu, usb bellek yazma sorunu çözümü

USB bellekler, bilgisayarın kullanımına bağlı olarak günlük hayatta çok fazla yer kaplar. Kolayca erişmek istediğiniz birçok verinin yanınızda olması için pratik bir sisteme ihtiyacınız olabilir. Belirli bir miktara kadar veri depolamanıza olanak sağlayan USB bellekler bu aşamada en iyi yardımcınız olacaktır. Genel olarak USB bellek, günlük hayatta, iş hayatında ve okulda sıklıkla kullanılan veri aktarım cihazlarını ifade eder.usb bellek yazma koruma, usb bellek sorunu, usb bellek yazma sorunu çözümü

USB sürücüler, kullanıma ve süreye bağlı olarak çeşitli nedenlerle zamanla sorunlara neden olabilir. Özellikle, başka bir harici sürücüye veya yakın zamanda satın alınan belleğe sahip başka bir konuma veri gönderirken sorun yaşayabilirsiniz. Böyle zamanlarda sıklıkla bellekte yazma koruması ile ilgili bir uyarı ile karşılaşabilirsiniz. Bu sistemik sorunu gidermek için uygulayabileceğiniz birkaç yöntem vardır. Aşağıdaki adımları takip ederek USB belleğe yazma sorununu çözebilirsiniz.

Bilgisayarı açın ve USB sürücüsünü bilgisayara takın.

Ardından Windows + R yazarak başlangıç   ekranını açın.

Bir sonraki ekranda cmd girin ve çalıştır’a basın.

Önünüze bir ekran gelecek, buradan onay ikonuna tıklayın.

Ardından diskpart yazıp Enter’a basabilirsiniz.

Görüntülenen listeden harici belleği seçebilirsiniz.

“Mevcut salt okunur durum” satırına gidin ve “Evet” e tıklayın.

Ardından disk salt okunur özniteliklerini girin ve Enter tuşuna basın.

Görüntülenen adımlara dean yazın ve belleği biçimlendirmeye başlamak için Enter’a basın.

Son olarak create partition birincil ve fs = ntfs yazarak işlemi sonlandırabilirsiniz.

USB sürücü yazma sorunu nedir?

USB çubuğu ilk aldığınızda sorunsuz açıldığını ancak yazma sorunu olduğunu görebilirsiniz. Tipik olarak, USB belleğe yazmayla ilgili sorun, yazmaya karşı korumalı aygıtlar bilgisayara bağlandığında oluşan bir hata olan yazma korumasıyla ilgilidir. Birçok kullanıcı bu uyarıyı aldığında USB sürücüsünün arızalı olduğunu düşünür.

Genel olarak bir çok farklı alanda USB belleğe yazma sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Aynı zamanda, harici sürücüler, hafıza kartları ve diğer depolama aygıtlarında bu tür sorunlar ortaya çıkabilir. Yapacağınız işlemler, USB belleğe yazma sorununu çözerken bulunan verileri etkilemeyecektir. İsteğe bağlı olarak tüm verileri USB’den bilgisayara kopyalayabilirsiniz.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*